Materiał Partnera

Gryf M. W. Barbachowski | Czy remont klatek schodowych jest obowiązkowy?

Gryf M. W. Barbachowski | Czy remont klatek schodowych jest obowiązkowy?

Blogi z wielkiej płyty wciąż cieszą się dużą popularnością w miastach. Ich cechą charakterystyczną jest stosowanie do wznoszenia wielkowymiarowych prefabrykatów betonowych lub żelbetowych. To, co je łączy to monotematyczność wykończenia klatek i elewacji. Ratunkiem będzie przeprowadzenie remontu klatki schodowej oraz elewacji np. z firmą Gryf. Na co zwrócić uwagę podczas remontu klatki schodowej?

Remonty klatki schodowej – a użytkowanie mieszkań

Zarządcy mieszkań spółdzielczych, wspólnot mieszkaniowych muszą dbać o stan techniczny budynku. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy remontującej bloki Gryf Phu Mariusz Wojciech Barbachowski:

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego, a dokładniej art. 61, art. 5 ust. 2, czy to wspólnota, czy zarządca musi utrzymywać obiekt w należytym stanie technicznym i estetycznym. Nie może dopuścić do nadmiernego pogorszenia jego właściwości użytkowych i sprawności technicznej również, jeśli chodzi o wygląd klatek schodowych i elewacji. Estetykę budynku i jego otoczenia muszą oni sprawdzać raz na 5 lat. Zaniedbania w tym temacie mogą skutkować nałożeniem grzywny od 1000 zł do 200 000 zł, karą ograniczenia bądź pozbawienia wolności do 12 miesięcy.

Na czym polega istota prac remontowych klatek schodowych?

W przypadku budynków wielkopłytowych firmy zajmujące się remontami klatek schodowych i elewacji bloków, jak wspomniane przedsiębiorstwo Gryf, musi zmierzyć się z modnymi w PRL-u nakładanymi na ściany farbami olejnymi, „wystającym okablowaniem”, przypadkowym oświetleniem czy źle dobranym kolorem ścian. Niezbędne do tego typu prac jest nie tylko umiejętne stosowanie nowoczesnych elektronarzędzi, ale również doświadczenie i wysokie poczucie estetyki. W przypadku modernizacji klatek schodowych nie chodzi o odmalowanie ścian, a o całkowitą metamorfozę przestrzeni wspólnej w blokach. Finalnie chodzi o nadanie jej schludnego i reprezentacyjnego charakteru. Tynkowanie, kładzenie gładzi, murowanie, prace stolarskie to tylko nieliczne zadania, które wykonają pracownicy wspomnianego przedsiębiorstwa.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz