Materiał Partnera

Gry planszowe - rozrywka nie tylko dla dzieci

Gry planszowe - rozrywka nie tylko dla dzieci

Wielu ludzi musi się na co dzień zmagać z różnymi stereotypami. Nie odnoszą się one jedynie do wyglądu i cech charakteru, ale także sposobu zachowania. Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że dorosły człowiek może lubić czytać komiksy czy grać w różne gry planszowe. Obydwie z tych rozrywek są często postrzegane jako te przeznaczone tylko dla dzieci. A tymczasem nawet niektóre komiksy o superbohaterach nie powinny trafiać do ich rąk. Bywają również gry planszowe bardziej skomplikowane od popularnego Chińczyka czy Super Farmera.


Gry planszowe

Na rynku istnieją różne gry tego typu. Niektóre są wyposażone jedynie w planszę, kości i pionki, jak właśnie Chińczyk. Inne, na przykład wciąż popularna gra Monopoly, są nieco bardziej skomplikowane, a i rozgrywka zajmuje o wiele dłużej. Istnieje też cała grupa gier słownych, której pierwowzorem jest słynna planszówka Scrabble. Co prawda naśladują one ją w bardziej lub mniej udany sposób, ale wciąż zapewniają dobrą zabawę. Wszystkie te oraz inne gry można znaleźć w sklepie internetowym gryplanszowe24.pl. W zależności od tego, jaki temat porusza gra i czy ma jakiś głębszy sens niż tylko przesuwanie pionków po tablicy, można wyróżnić te kierowane głównie do dzieci oraz takie, które mogą dać frajdę także starszym użytkownikom, niekoniecznie rodzicom.

Kolejka

Wiele zabaw tego rodzaju przychodzi do Polski z innych krajów. Dlatego te, które są stworzone w Polsce, zawierające realia, które doskonale znamy, dają nam jeszcze więcej radości. Gra Kolejka została wydana w 2011 roku przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki usytuowaniu fabuły w latach PRLu mogą w nią grać nie tylko dwudziestolatkowie, ale także ich rodzice czy nawet dziadkowie. Wbrew pozorom planszówka nie będzie przywoływała złych wspomnień i stania w kolejkach po paręnaście godzin, a wręcz przeciwnie - dzięki prześmiewczemu charakterowi jest to naprawdę doskonała rozrywka. Jak sama nazwa wskazuje, wszystko opiera się na... staniu w kolejkach. Jedna rozgrywka trwa około godzinę, a gracze mają za zadanie skompletować wszystkie artykuły z wcześniej wylosowanej karty. Ten, kto zrobi to pierwszy, wygrywa. Oczywiście nic nie jest aż tak łatwe, jak się to wydaje. W grę mogą grać dzieci i nastolatkowie - Kolejka przybliży im historię, może nawet skłoni rodziców czy dziadków do opowieści na temat tego, jak kiedyś wyglądały zakupy. Ale jest to większy rarytas dla starszych, którzy także lubią gry planszowe.

Wsiąść do pociągu

Inną grą, nieco poważniejszą od tych tradycyjnych, przeznaczonych tylko dla dzieci, jest Wsiąść do pociągu. Wymaga ona taktycznego myślenia oraz strategii. Zasady nie są skomplikowane, ich wyjaśnienie zajmuje tyle, co rozłożenie gry. Poza tym jej mechanika także jest prosta, a przy tym zapewnia naprawdę dużo zabawy. Cel to odwiedzenie koleją największej liczby miast w Ameryce Północnej. Ten, kto będzie miał najwyższy wynik, wygra i zgarnie 1 milion dolarów! Oczywiście jedynie teoretycznie, w grze.


Na rynku pojawiają się gry, w które mogą grać nie tylko same dzieci, ale także sami dorośli i całe rodziny. Zarówno Kolejka, jak i Wsiąść do pociągu zdobyły nagrody Gra Roku. Obydwie są dostępne w sklepie internetowym gryplanszowe24.pl.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz