Materiał Partnera

Gry edukacyjne – nie tylko dla dzieci! Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Gry edukacyjne – nie tylko dla dzieci! Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Nie ulega wątpliwości, że współczesny tryb życia nie sprzyja spotkaniom w cztery oczy. Mamy mało czasu nawet dla najbliższych, a co dopiero dla dalszych znajomych. Żywa komunikacja z innymi osobami została zastąpiona przez komunikację elektroniczną, która – choć wygodna i znacząco ułatwia nam życie – nie powinna być jedyną, którą stosujemy na co dzień. Spotkania przy rodzinnym stole przy dobrej grze edukacyjnej to świetny sposób na podtrzymywanie więzi – i nie tylko.

Gry edukacyjne – dobry sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu

Mimo że świat, w którym żyjemy, zdecydowanie nie pomaga w organizowaniu spotkań w cztery oczy, powszechnie dostrzegamy ich brak. Staramy się zatem jakoś zrekompensować naszej rodzinie i znajomym czas, który spędziliśmy osobno.

Sprawia to, że szukamy możliwości pełnego wykorzystania chwil, które możemy na to poświęcić. Właśnie z tego powodu gry planszowe przeżywają obecnie swoisty renesans – mocno rozbudzają interakcje pomiędzy osobami siedzącymi przy jednym stole, są pretekstem do rozmów na różne tematy i pozwalają na jeszcze lepsze poznanie bliskich nam osób.

Jeśli w ich gronie znajdują się dzieci, możemy dodatkowo wspomóc ich rozwój grając z nimi w gry edukacyjne – oferowane między innymi przez sklep z zabawkami Bystry Jasio. Co ważne, gry edukacyjne mogą wpłynąć także na nas, odświeżając z dawna wpojoną wiedzę lub przekazując całkiem nowe informacje.

Jakie korzyści osiąga dziecko w trakcie grania w grę edukacyjną?

Niemal każda gra planszowa, nie tylko ta edukacyjna, uczy zdrowego współzawodnictwa, przygotowując nasze dzieci do trudnego startu w życie, kiedy zaradność, uczciwość i umiejętność dążenia do celu są niezwykle istotne. Jeśli natomiast uda się wpleść w grę planszową walor edukacyjny, otrzymujemy kolejną korzyść – możliwość poszerzenia horyzontów dziecka czy rozwinięcia jego zdolności logicznego i abstrakcyjnego myślenia.

Wiele tego typu gier dopasowanych jest do oczekiwań, jakie stawia się przed dziećmi w szkole, stanowiąc w ten sposób idealny sposób na przyswojenie niezbędnej wiedzy. Gry edukacyjne występują w ogromnej liczbie rodzajów i dopasowane są do różnych grup wiekowych – za ich pomocą dziecko nauczy się podstaw fizyki, tabliczki mnożenia, anatomii i wielu innych ważnych kwestii.

Do najprostszych gier edukacyjnych należą te działające na zasadzie quizu, ale producenci potrafią prześcigać się w proponowaniu coraz to nowszych i jeszcze lepiej dopasowanych do potrzeb dziecka produktów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz