Materiał Partnera

Grecja kontynentalna czy wyspy – gdzie zaznamy prawdziwie greckiego klimatu?

Grecja kontynentalna czy wyspy – gdzie zaznamy prawdziwie greckiego klimatu?

Grecja to od wielu lat jeden z popularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków na wakacje. Jest to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, który ma dostęp do aż czterech mórz. Grecja rozciąga się na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego, lecz należą do niej także wyspy, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Wiele osób zadaje sobie zatem pytanie – wykupić wycieczkę do Grecji kontynentalnej czy wybrać którąś z wysp?

Grecja kontynentalna – dla kochających stare zabytki

Grecja kontynentalna jest trochę niedoceniona przez turystów, w związku z tym znajdziemy ich tam dużo mniej niż na najpopularniejszych greckich wyspach. Wyjazd w te rejony to doskonały pomysł dla wszystkich miłośników historii, monumentalnych zabytków i mitologii greckiej. Kontynentalna Grecja oferuje błogi spokój i piękne krajobrazy, w których przeważają drzewa cytrusowe i oliwkowe, poprzecinane bujną zielenią. Jak zapewnia specjalista z biura turystycznego Reise Hit- turyści doceniają ten region również za wspaniałą kuchnię opartą na lokalnych składnikach. Żaby zobaczyć jak najwięcej, warto zdecydować się na wycieczkę objazdową. Do największych atrakcji Grecji kontynentalnej można zaliczyć Akropol i Teatr Dionizosa w Atenach, Meteory na zachodnim krańcu Tesalii, czy tradycyjne wioski na półwyspie Pilion. Grecja kontynentalna to także Antyczne Delfy, Kanał Koryncki i Mykeny. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji na jeden raz, wszystkie jednak z pewnością warto zobaczyć na własne oczy.

Greckie wyspy – dla spragnionych błogiego lenistwa

Spośród greckich wysp, które są najchętniej odwiedzane przez turystów wymienić można Kretę, Rodos, Zakynthos, Mykonos i Santorini. Coraz większą popularność zdobywa także Kefalonia, Lefkada oraz Lesbos. Plażowanie w tych miejscach wiąże się z samą przyjemnością, bajecznie ciepłą wodą i cudowną opalenizną. Każda z wysp jest na swój sposób wyjątkowa i oferuje zwiedzającym inne atrakcje. Idylliczne wręcz krajobrazy z pewnością poruszą serce wielu osób, a gościnność Greków będzie przez nas wspominana jeszcze na długo po powrocie do domu. Greckie wyspy można z powodzeniem odwiedzać od wczesnej wiosny do jesieni. Przez cały ten czas panuje tam przyjemna temperatura, o którą często ciężko w Polsce na dłużej. Musimy jednak nastawić się na liczną obecność innych turystów i wyższe – niż na kontynencie- ceny. Mimo to warto spędzić urlop na piaszczystej plaży, a wieczorem cieszyć się smakiem orzeźwiających napojów. Grecja to przepis na naprawdę udane wakacje w dobrej cenie.

Opracowanie:
Knurów, Targowa 3
tel. 32 235 03 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz