Artykuł sponsorowany

Grabowski Export-Import | Brykiet — Czym kierować się przy wyborze?

Grabowski Export-Import | Brykiet — Czym kierować się przy wyborze?

W Polsce ze względu na warunki klimatyczne każdy całoroczny budynek mieszkalny musi mieć ogrzewanie. Najpopularniejszą formą dostarczania ciepła w budynku są instalacje centralnego ogrzewania na paliwo stałe. Coraz częściej mówi się o zaletach opalania domu brykietem drewnianym np. z firmy Grabowski Export-Import. Czym kierować się przy wyborze brykietu drzewnego do ogrzewania domu?

Czym jest brykiet drzewny?

Brykiet drzewny to materiał opałowy służący do ogrzewania domów, jak i palenia w kominkach. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Grabowski Export-Import handel hurtowy Bogdan Grabowski:

Kluczowe w „zadowoleniu” z palenia brykietem jest odpowiednie dobranie rodzaju opału do potrzeb klienta. Wbrew powszechnej opinii może być on tanim i wydajnym sposobem na ogrzewanie domów. Brykiet drzewny powstaje z rozdrobnionych odpadów drzewnych typu trociny, wióry, zrębki, które sprasowywane są pod wysokim ciśnieniem, co ważne bez dodatku substancji klejących. Ze względu na małą zawartość wilgoci sprawia, że jego wartość opałowa jest wyższa niż drewna.

Z informacji uzyskanych od naszego rozmówcy wynika, że brykiet drzewny z przetworzonej biomasy, cechuje się powolnym procesem spalania, z jednoczesną dużym wytwarzaniem ciepła. Szukając zatem dobrej klasy brykietu na opał, należy zwrócić uwagę na to, z czego został on wyprodukowany. Surowcem może być zarówno drewno drzew liściastych, jak i iglastych. Różnić się będą wartością opałową 1 metra sześciennego drewna.

Jak wybrać brykiet drzewny na opał?

Poza kalorycznością ważna jest jego gęstość po wysuszeniu. W firmie Grabowski Export-Import dzięki nowoczesnym maszynom produkcyjnym i autorskiej opatentowanej metodzie powstaje materiał opałowy najwyższej jakości, a wykwalifikowany i w przeszkolony personel służy pomocą w wyborze odpowiednich produktów. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia wydajności i opłacalności opałowej i tym samym zadowolenia klienta. Palenie twardym drewnem daje niewielki płomień, ale za to dużo ciepła. Twardość drewna zależy od jego stopnia wysuszenia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz