Artykuł sponsorowany

Góry Świętokrzyskie - poznaj motel U Jana

Góry Świętokrzyskie - poznaj motel U Jana

Wybór miejsca do spędzenia urlopu może nie być łatwym zadaniem – warto jednak postawić na wyjątkowe polskie krajobrazy i zdecydować się na wyjazd w Góry Świętokrzyskie. Są to bowiem najstarsze góry w Polsce. Malowniczy i zróżnicowany region świętokrzyski  zapewnia nie tylko niezapomniane widoki, ale także wiele innych, interesujących atrakcji. Należy pamiętać także o zarezerwowaniu odpowiedniego miejsca noclegowego, takiego jak np. motel U Jana, które stanowić będzie doskonałą bazę wypadową dla turystycznych wycieczek.

Właściwy nocleg w Górach Świętokrzyskich

Planując wyjazd turystyczny, na początku warto wybrać najlepsze noclegi w Górach Świętokrzyskich, czyli takie, które nie tylko stanowią doskonałą bazę wypadową do najważniejszych atrakcji w województwie świętokrzyskim, ale także oferują na miejscu dodatkowe atrakcje. W świętokrzyskim bardzo dobrze rozwinięta jest agroturystyka.

Osobliwości Gór Świętokrzyskich

Jeden z najstarszych łańcuchów górskich w Polsce zachwyca swoją różnorodnością – w Górach Świętokrzyskich znaleźć można zarówno jaskinie, doliny, jak i kamieniołomy, wyrobiska czy sporych rozmiarów rumowiska bloków skalnych. W Świętokrzyskim Parku Narodowym znajduje się gołoborze.

Interesująca jest także rozmaitość skał, a niepowtarzalne ruiny znajdujących się niegdyś w tym rejonie zamków, przyciągają turystów nie tylko z Polski, ale także spoza granic kraju. To właśnie wspomniane skały są jednym z najważniejszych elementów Gór Świętokrzyskich. Niezwykle wartościowe wapienie spotykane są tutaj w wielu odmianach, w tym m.in. koralowym. Ze względu na swoje pochodzenie określa się je potocznie jako marmury chęcińskie bądź kieleckie lub po prostu świętokrzyskie. Warto wspomnieć także o tutejszym Świętokrzyskim Parku Narodowym oraz uznawanej przez wielu za najpiękniejszą - jaskini Raj.

Niepowtarzalne atrakcje Gór Świętokrzyskich

Znajdując się w tym regionie Polski, należy wręcz odwiedzić Świętokrzyski Park Narodowy. Jest to doskonałe miejsce dla spacerowiczów, którzy odnajdą tutaj aż 30 kilometrów pieszych szlaków, dających możliwość poruszania się po niesamowicie malowniczej okolicy. Jedną z głównych atrakcji znajdujących się na specjalnie przygotowanej trasie jest Puszcza Jodłowa. Rezerwat ten to także miejsce, w którym znajdują się wyjątkowe szczyty – Łysica (612 m n.p.m.) i Łysa Góra (594 m n.p.m.). Na tej jest usytuowane najstarsze polskie sanktuarium, czyli Bazylika na Świętym Krzyżu. Również i ten obiekt powinien znaleźć się na liście miejsc koniecznych do odwiedzenia podczas pobytu w Górach Świętokrzyskich.

Ten region Polski oferuje turystom o wiele więcej atrakcji (zarówno dla osób starszych oraz dzieci), do których zaliczyć można także krasową jaskinię Raj. Położona na terenie gminy Chęciny zachęca znajdującymi się w niej licznymi stalagmitami i stalaktytami, które tworzą niepowtarzalny klimat tego wyjątkowego miejsca. Co ciekawe, jaskinia ta jako jedna z nielicznych w kraju jest oświetlona. Daje to możliwość bezpiecznego zwiedzania jej i dokładnej obserwacji szaty naciekowej. Wybierając się w Góry Świętokrzyskie, warto znaleźć zatem komfortowe noclegi, które stanowić będą doskonałą bazę wypadową do okolicznych atrakcji regionu.

Co warto zobaczyć w Górach Świętokrzyskich o każdej porze roku?

Góry Świętokrzyskie, mimo że nie są wysokie, to zachwycają swoim krajobrazem zarówno latem, jak i zimą. Warto je odwiedzić także wiosną i jesienią – o każdej porze roku gwarantują bowiem niezapomniane widoki podczas wypraw czy spacerów. Są zalecane przede wszystkim dla początkujących miłośników turystyki górskiej, którzy będą w stanie bez większych problemów dotrzeć m.in. na szczyt wspomnianej już Łysicy. Ścieżka obfituje w wiele niepowtarzalnych miejsc, z których rozpościera się widok na niesamowite okoliczności natury (lasy jodłowe). Piękno samych Gór Świętokrzyskich i mnogość okolicznych atrakcji regionu to zdecydowanie atut, który warto mieć na uwadze, wybierając się, np. na weekendową wycieczkę do województwa świętokrzyskiego.

Ten region Polski zagwarantuje bowiem atrakcje, takie jak między innymi: zamek w Chęcinach, skansen w Tokarni, Centrum Nauki Leonardo da Vinci i dwór w Podzamczu Chęcińskim, Muzeum im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Krzyżtopór w Ujeździe, Dąb Bartek w Zagnańsku, Centrum Bajki w Pacanowie oraz miasto Kielce. Te ciekawe miejsca z pewnością wpiszą się w pamięć turystów na całe życie. Warto wspomnieć, że Góry Świętokrzyskie przyjazne są nie tylko dla osób preferujących piesze wycieczki. Można się w nich także doskonale odnaleźć, jeżdżąc konno, czy poznając poszczególne trasy z wykorzystaniem roweru. Góry Świętokrzyskie są doskonałym miejscem zarówno na krótki, weekendowy wypad, jak i dłuższy, nawet kilkutygodniowy pobyt.

Historia nazwy

Góry Świętokrzyskie intrygują od samego początku – ciekawość wzbudza nawet ich nazwa. Okazuje się, że pochodzi ona od relikwii drzewa Krzyża Świętego, które znaleźć można w murach klasztornych, znajdujących się na Łysej Górze. To bardzo istotna atrakcja dla turystów wybierających się w ten region Polski. Wyjątkowa oprawa w podwójnym krzyżu benedyktyńskim, symbolu ziemi świętokrzyskiej, czyni je niepowtarzalnym elementem dla turystów wybierających się w Góry Świętokrzyskie.

Oferta noclegowa motelu u Jana

Motel u Jana to doskonałe miejsce dla osób, które szukają wygodnego i niedrogiego noclegu w sercu Gór Świętokrzyskich. Obiekt przyjmuje zarówno osoby indywidualne, jak i zorganizowane wycieczki. Co więcej, oferuje pełne wyżywienie dostosowane do budżetu i gustu klientów. Motel u Jana specjalizuje się przede wszystkim w organizacji kolonii i zimowisk, dlatego też klientom zawsze stara się zapewnić miłą obsługę, atrakcje i jak najdogodniejsze warunki. Motel u Jana dysponuje różnymi typami pokoi. W obiekcie hotelowym znajdują się dwa pokoje jednoosobowe, w których zazwyczaj śpią kierowcy i przewodnicy, pięć pokoi dwuosobowych, cztery pokoje trzyosobowe oraz siedem pokoi czteroosobowych. W drugim skrzydle, mającym osobne wejście, znajdziemy trzy pokoje jednoosobowe, jeden dwuosobowy z łożem małżeńskim, jeden trzyosobowy oraz jeden czteroosobowy z łożem małżeńskim. Wszystkie pokoje posiadają własny węzeł sanitarny – WC oraz prysznic i znajdują się na pierwszym piętrze.

Opracowanie:
Rudki, Kolejowa 2
tel. 41 317 83 07
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz