Materiał Partnera

Górskie ośrodki wypoczynkowe w Polsce. Charakterystyka

Górskie ośrodki wypoczynkowe w Polsce. Charakterystyka

Choć na Podhalu najpopularniejsze jest Zakopane, warto poszukać noclegu w mniej obleganych miejscowościach. Dzięki temu możemy mieć bliżej do szlaków, term, stoków, a także innych turystycznych atrakcji. W zależności od potrzeb możliwe jest znalezienie właściwego miejsca dla jednej osoby jak i dla całej rodziny. Niektóre ośrodki organizują także wycieczki dla dzieci oraz konferencje biznesowe dla firm.

Podhale to nie tylko Zakopane

Najbardziej rozreklamowanym miejscem w polskich górach jest Zakopane. Możemy w nim znaleźć wiele ośrodków wypoczynkowych, jednak musimy liczyć się z tym, że w okresie wakacyjnym przyjeżdża tam wielu turystów, a miejsca trzeba rezerwować dużo wcześniej. Dlatego też warto szukać noclegu także w okolicznych miejscowościach położonych w promieniu kilkunastu kilometrów od Zakopanego. Ze względu na trudności w zaparkowaniu pensjonaty często oferują darmowe miejsca parkingowe dla gości.

Oferty skierowane do rodzin i osób indywidualnych

Ośrodki wypoczynkowe powinny posiadać pokoje zarówno dla pojedynczych turystów, dla par, jak i dla całych rodzin, dzięki czemu można znaleźć miejsce niezależnie od liczby osób. Dodatkowymi atrakcjami umilającymi pobyt mogą być internet, telewizor, wyznaczone miejsce na ognisko, plac zabaw czy boisko sportowe. Warto zwracać uwagę na ośrodki wypoczynkowe, w których jest możliwość zjedzenia posiłku na miejscu. Dzięki temu nie będziemy musieli szukać restauracji. Ekspert z Ośrodka „Borowego” w Białym Dunajcu dodaje: Jeśli odpoczywamy w górach warto spróbować góralskich specjałów. Niektóre pensjonaty posiadają śniadania w cenie.

Organizacja wycieczek dla dzieci i konferencji dla firm

Niektóre ośrodki wypoczynkowe mają także oferty specjalnie przygotowane dla wycieczek szkolnych, kolonii oraz zimowisk. Dzieci mają zapewnione nie tylko miejsca do spania oraz posiłki, ale także boiska sportowe, place zabaw, ogniska, piłkarzyki, ping-pong czy cymbergaj. Podczas organizacji wyjazdu dla dzieci warto także zapytać o zniżki na pobliskie atrakcje, np. na wyciągi narciarskie czy termy. Niektóre pensjonaty są również dostosowane do spotkań biznesowych. Jeśli w ofercie znajduje się sala konferencyjna, możliwe jest organizowanie szkoleń i konferencji w otoczeniu pięknych widoków. W ośrodkach takich jak Borowy Dwór - Biznes, Spa & Fun znajdziemy sale konferencyjne, sale restauracyjne, sale bankietowe, a także atrakcje służące odpoczynkowi, jak np. SPA.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz