Materiał Partnera

Góralska chata czy apartament? Wybierz nocleg w górach

Góralska chata czy apartament? Wybierz nocleg w górach

Planując wyjazd w południowe rejony, czyli urokliwe polskie góry, oprócz wyboru atrakcji i szlaków do przemierzenia, jednym z najważniejszych elementów jest rezerwacja noclegu. Bez względu na to, czy to Zakopane, Szczyrk, Szklarska Poręba czy Czorsztyn w Pieninach dostępnych jest wiele miejsc, w różnych cenach. Co wziąć pod uwagę, by odpoczynek w górach był udany?

Określ cel

Góry są atrakcyjną opcją na urlop zarówno zimą, jak i latem. Niezależnie od pory roku kusi tam szereg możliwości spędzania wolnego czasu. Miłośnicy białego szaleństwa, czyli jazdy na nartach lub na snowboardzie powinni kierować się przede wszystkim odległością hotelu czy pensjonatu od pobliskiego stoku. Znacząco zaoszczędzimy wówczas czas na przemieszczaniu się samochodem, co może być uciążliwe zwłaszcza w środku trwającego sezonu. Co więcej, zawsze istnieje możliwość, szybkiego przebrania się w przypadku przemoczenia butów czy ubrań i powrotu na stok. Dla tych co zamiast narciarstwa wybierają turystykę i piesze wędrówki dobrym rozwiązaniem będzie rezerwacja kwatery gdzieś w pobliżu szlaków turystycznych. Gdy zacznie się ściemniać powrót przebiegnie sprawnie i z pewnością się nie zgubimy. Baza noclegowa portalu Alenoclegi pozwoli wybrać odpowiednią lokalizację i rodzaj noclegu.

Wygoda czy urok?

Oczywiście te dwa kryteria mogą iść ze sobą w parze. Wybierając się w ten niezwykły region naszego kraju każdy chce poczuć jego klimat. Dlatego w tym przypadku szukać należy urokliwych chat urządzonych w typowym górskim stylu. W tych wnętrzach dominować powinno drewno, góralskie motywy widoczne na ścianach, w zastawie czy na pościeli. Tak zwane bacówki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli swojskiego, naturalnego wypoczynku. W takich miejscach zazwyczaj znajduje się kominek, który nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Prawdziwy boom przeżywa teraz agroturystyka. To świetna okazja do poznania rdzennych mieszkańców okolicy, ich tradycji, zwyczajów, spróbowania tradycyjnych wyśmienitych potraw regionu. To opcja idealna dla osób chcących oderwać się od zgiełku codziennego życia i cieszyć się czasem spędzonym na łonie natury bez urządzeń elektronicznych. Dla rodziny z dziećmi wygodniejszą opcją będzie rezerwacja hotelu, najlepiej z wyżywieniem. Zaoszczędzimy wówczas czas na przygotowywanie posiłków, co daje większe możliwości w zapewnieniu dzieciom atrakcji. Co więcej, hotelowe śniadania i obiady obfitują w różnorodny wybór, dlatego nawet niejadek znajdzie coś dla siebie. W barach czy restauracjach na mieście karta może być nieco bardziej ograniczona. W wielu hotelach dostępny jest basen czy inne animacje dla najmłodszych. To doskonała alternatywa, gdy pogoda nie sprzyja wędrówkom czy jeździe na nartach. Jeśli dysponujemy większym budżetem, warto przejrzeć ofertę apartamentów, np. na portalu Alenoclegi. Cisza, spokój i niezależność to główne atuty wynajęcia takiego lokum. 

Opracowanie:
Piastów, Powstańców Warszawy 6A
tel. 502 651 072
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz