Materiał Partnera

Gokarty - dawka wrażeń i adrenaliny

Gokarty - dawka wrażeń i adrenaliny

Gokarty najczęściej można spotkać na torach kartingowych. Błędne jest przekonanie, że jazda samochodem wygląda tak samo, jak gokartem. Umiejętność prowadzenia pojazdu może być pomocna w opanowaniu gokarta, ale nie wystarczająca zwłaszcza dla osób początkujących. Nowe gokarty to nie tylko pomysł na dzień pełen wrażeń, ale także dobry pomysł na prezent.

Jak działają gokarty? Kto może nimi jeździć?

Gokarty to małe pojazdy umieszczone w kategorii silnikowych. Ich waga zależy od typu podłoża, po którym będą jeździć np. gokarty do jazdy w hali pokrytej betonem, będą cięższe od innych typów, ale ogólnie przyjmuje się, że ich waga nie przekracza 100 kg. Oprócz tego, że gokarty mają silniki, to w porównaniu do samochodów nie są wyposażone w standardowe dla aut atrybuty. Zatem nie mają skrzyni biegów, wspomagania kierownicy ani zawieszenia. Przesiadając się z samochodu, warto pamiętać, że nie znajdzie się w ich wyposażeniu mechanizmu różnicowego, więc nawet w trakcie skręcania koła będą poruszały się z tą samą prędkością, jak po drodze prostej. Do opanowania tego pojazdu potrzebna jest odpowiednia siła, ale regularny trening ułatwia dojście do perfekcji. Zatem jazda gokartem jest przeznaczona dla kobiet i mężczyzn, a także dzieci. W Polsce istnieje szkoła, która szkoli nawet pięciolatki. Jedynym ograniczeniem jest wzrost, który musi przekraczać 120 cm. Dla wszystkich, którzy chcą kupić taki sprzęt na własny użytek, poleca się gokarty holenderskie.

Jak przygotować się do jazdy na gokarcie?

Jazda no gokarcie powinna być poprzedzona jazdą próbną. Dzięki temu będziemy w stanie wyczuć, jak czułe są hamulce i pedał gazu. Wykonanie kilku skrętów również jest istotne dla poznania specyfiki zakrętów w jeździe na gokartach. Specjalista z firmy PW Import-Export Krzysztof Wróblewski  tłumaczy, że kluczową rolę w kwestii bezpieczeństwa odgrywa strój. Powinien być przede wszystkim wygodny. Nie może krępować ruchów ani mieć elementów, które mogłyby zaczepić się o wystające przedmioty. Obuwie powinno być za kostkę - klapki, sandały, buty na obcasie są stanowczo zakazane. Buty sznurowane muszą mieć dobrze zasznurowane i schowane sznurówki. Każdy, kto ma długie włosy musi je spiąć. Ze względów higienicznych na twarz i głowę nakłada się kominiarkę. Fani jazdy na gokartach mają w wyposażeniu skórzane rękawiczki, które zwiększają komfort jazdy i pozwalają na mocniejsze chwytanie kierownicy.

Gokarty na sprzedaż są coraz częściej poszukiwane, jako pomysł na prezent. To idealny pomysł dla osób, które uwielbiają zabawę pełną wrażeń na świeżym powietrzu. Zabawa na gokarcie przyniesie dużo zabawy małym i dużym fanom motoryzacji.Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz