Godzina dla Ziemi - co to za akcja?

Godzina dla Ziemi - co to za akcja?

Zarówno na świecie, jak i w Polsce można odnaleźć liczne akcje na rzecz środowiska. Zatroskani o jego stan ludzie próbują uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest to kwestia. Jedną z takich akcji jest Godzina dla Ziemi. Warto poznać ją bliżej! Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o Godzinie dla Ziemi i przyłącz się do akcji. To bardzo proste działanie, a może zrobić ogromną różnicę dla środowiska, świata i wszystkich mieszkańców kuli ziemskiej.

Strony www Strony www

Czym jest Godzina dla Ziemi?

Akcja Godzina dla Ziemi to coroczne wydarzenie, które odbywa się w ostatnią sobotę marca. Zostało ono stworzone przez fundację WWF World Wide Fund for Nature (Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody) w 2007 roku jako kampania promocyjna mająca na celu pokazanie, że zarówno firmy, jak i osoby prywatne mogą podjąć działania przeciwko zmianom klimatu. Co roku miliony ludzi na całym świecie wyłączają na godzinę swoje światła, aby pokazać swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. W Polsce akcja Godzina dla Ziemi organizowana jest od 2008 roku. Jest to działanie symboliczne, ale mogące mieć realny wpływ na życie mieszkańców Ziemi. Im więcej przedsiębiorców, fundacji i osób prywatnych przyłączy się do niej, tym lepszy efekt zostanie osiągnięty.

Godzina dla Ziemi – kiedy?

Godzina dla Ziemi jest coraz bardziej popularna zarówno w Polsce, jak i na świecie. W tym roku

odbędzie się 26 marca o godzinie 20:30. Wtedy światła w domach ludzi na całej kuli ziemskiej zgasną na godzinę. Nie oświetlone mogą pozostać zabytki, galerie handlowe, muzea i inne ważne budynki i atrakcje turystyczne.

Globalny wpływ Akcji Godzina dla Ziemi

Akcja Godzina dla Ziemi stała się globalnym fenomenem, a w wydarzeniu biorą udział ludzie z całego świata. W tym roku oczekuje się, że ponad 180 krajów dołączy do wydarzenia, które będzie transmitowane na żywo w telewizji i na platformach mediów społecznościowych. Wydarzenie to jest również okazją dla ludzi do spotkania się i przedyskutowania kwestii środowiskowych i rozwiązań. Ponadto wiele firm wykorzystuje ten czas, aby pokazać swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, wyłączając światła lub oferując zniżki na produkty przyjazne środowisku. Tworzone są również różnego rodzaju tematyczne konkursy.

Warto zaznaczyć, że już w 2010 roku, czyli trzy lata po swoim zapoczątkowaniu, akcja odniosła ogromny sukces i najlepsze jak dotychczas wyniki – wyłączono światła na godzinę w 4,5 tysiącach miast w 128 krajach na całym świecie. Zobacz, jakie firmy w Polsce działają na rzecz ochrony środowiska.

Ochrona środowiska i wspomaganie odbudowy

Akcja Godzina dla Ziemi to nie tylko podnoszenie świadomości, ale także podejmowanie działań. Dodatkowo, zasady ochrony środowiska Akcji Godzina dla Ziemi stanowią wytyczne do tworzenia programów reform i projektów strategicznych w ramach Narodowego Planu Odbudowy i innych tego typu dokumentów.

Ogólnie rzecz biorąc, akcja Godzina dla Ziemi jest ważnym wydarzeniem, które łączy ludzi, aby podjąć działania przeciwko zmianom klimatu i wspierać wysiłki na rzecz odbudowy na całym świecie. Biorąc udział w tym wydarzeniu, poszczególne osoby mogą dokonać realnej zmiany w ochronie naszego środowiska i wspieraniu potrzebujących. W Polsce Godzina dla Ziemi również nabiera rozmachu i coraz więcej osób przyłącza się do tego wydarzenia. Włączają się w nią również muzea, urzędy, stadiony, centra handlowe, wydziały uniwersyteckie oraz całe miasta (w 2017 roku było ich niemal 80 w naszym kraju).

Zachęcamy, abyś i Ty podjął to wyzwanie i 26 marca wyłączył światło w swoim domu na godzinę. To mała różnica dla Ciebie, a duża różnica dla środowiska i przyszłych pokoleń. Małe kroki z czasem mogą mieć naprawdę ogromne znaczenie! Zobacz, dlaczego zero waste to trend, który chroni środowisko i na czym polega jego filozofia.

Opracowanie:
Małgorzata
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz