Materiał Partnera

Gięcie blach na prasach krawędziowych ERMAKSAN – obsługa branży spożywczej

Gięcie blach na prasach krawędziowych ERMAKSAN – obsługa branży spożywczej

Branża metaloplastyki, czyli obróbki metali oraz tworzyw sztucznych każdego roku rozwija się o kilkanaście procent. Jest to wynik olbrzymiego zapotrzebowania na różnego rodzaju wyroby, które trafiają do firm z branży od spożywczej aż po przemysł ciężki. Bardzo ważną usługą najlepszych przedsiębiorstw związanych z sektorem obróbki metali jest gięcie blach. Dzisiaj ten proces odbywa się między innymi na prasach krawędziowych ERMAKSAN.

Nowoczesne parki maszynowe tylko w najlepszych zakładach

Warto wiedzieć, że gięcie blach na prasach krawędziowych ERMAKSAN odbywa się tylko w najlepszych zakładach, które są w stanie zaoferować również frezowanie tworzyw sztucznych (KIMLA), cięcie laserowe metali (TRUMPF), spawanie stali (metody MIG/MAG i TIG), walcowanie blach, czy obróbkę strumieniowo-ścierną. Usługi te zaliczane są do innowacyjnych i muszą być wykonywane tylko na najwyższej klasy sprzęcie. Takim dysponuje firma Mega Sp z.o.o., która dzięki niemu posiada również własne centrum projektowe. Jego zadaniem jest wykonawstwo, wdrażanie, a także badania trwałości maszyn dla branży spożywczej. Oferowanymi, nowoczesnymi konstrukcjami, często projektowanymi na indywidualne zamówienia, są zatem między innymi biogazownie kontenerowe, obieraczki bębnowe, obieraczki do cebuli, myjki do pęczków, tunele do osuszania serów, blanszowniki taśmowe, ćwiartkownice do cukinii, myjki kontenerowe, a także wiele innego rodzaju sprzętów związanych z przetwórstwem spożywczym, spełniających restrykcyjne normy systemów HACCP, GMP i GHP. Z pełną ofertą podmiotu warto zapoznać się na jego nowoczesnej stronie internetowej prezentującej produkty – maszyny technologiczne  i usługi – metaloplastykę.

Możliwości parku maszynowego ERMAKSAN SPEED-BEND 4100x320

Urządzenia marki ERMAKSAN są dedykowane zarówno do obróbki detali i wyrobów o niewielkich rozmiarach, jak i tych znacznie większych. W tym przypadku wykorzystuje się sprzęt SPEED-BEND 4100x320, który pozwala na uzyskanie wysokich parametrów użytkowych. Mowa o krawędzi gnącej o długości 4100 mm, sile nacisku 320 ton, możliwości sterowania CNC w technologii 3D, czy też o hydraulicznym zacisku narzędzi. Taka charakterystyka pracy maszyny przeznaczonej do gięcia blach pozwala wykorzystywać ją do działań związanych z różnymi branżami. Warto przy tym zauważyć, że najlepsze firmy w Polsce dzięki nowoczesnym parkom ERMAKSAN mogą serwisować, modernizować i wytwarzać elementy konstrukcyjne do maszyn spożywczych, które w dużej mierze opierają się na konstrukcjach blaszanych lub tych ze stali nierdzewnej, konstrukcyjnej, czy zawierającej elementy metali kolorowych – np. miedzi. Przykładem może być budowa blanszownika taśmowego, który wykorzystywany jest do procesu termicznej obróbki warzyw takich jak buraki, cebula, groszek, marchew, kukurydza, ziemniaki i wiele innych. Warto bowiem wiedzieć, że usługi projektowe z dziedziny metaloplastyki, a także obróbki metali nie są skierowane tylko dla przemysłu ciężkiego, energetyki, motoryzacji, hutnictwa, budownictwa, górnictwa, lotnictwa, meblarstwa, czy też elektroniki, ale w dużej mierze właśnie dla sektora produkowania nowoczesnych i proekologicznych maszyn przetwórstwa spożywczego.

Opracowanie:
Bełżyce, Przemysłowa 52
tel. 81 516 20 03
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz