Materiał Partnera

Geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych ze specjalistami z firmy edPION

Geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych ze specjalistami z firmy edPION

Na każdej, nawet najmniejszej budowie niezbędny jest specjalista z zakresu geodezji. Jednak w przypadku większych inwestycji, gdzie koszty, ilość pracy i zobowiązań znacznie rosną, warto postawić na specjalistów. Zespół przedsiębiorstwa edPION oferuje pełną obsługę geodezyjną, nawet wymagających i ogromnych inwestycji. Doświadczenie i wiedza to gwarancja rzeczowej współpracy.

Obsługa inwestycji z edPION — jaki jest zakres?

W ogólnym ujęciu obsługą inwestycji można określić ogół czynności geodezyjnych, które specjaliści muszą wykonać w trakcie jej realizacji. Konkretny zakres prac zależy od indywidualnego zapotrzebowania terenu, projektu oraz zawartej umowy.

Geodezyjna obsługa inwestycji zaczyna się już na etapie przygotowawczym, czyli w momencie podjęcia decyzji o zakupie terenu. Specjalista z zakresu geodezji może zajmuje się dokładnym określeniem granic działki i niezbędnymi pomiarami, a wszystkie istotne informacje i punkty nanosi na mapę ewidencyjną.

Konieczne jest także stworzenie mapy do celów projektowych, która będzie stanowiła podstawę do wykonania projektu zagospodarowania działki lub większego terenu.

Przedstawiciel Przedsiębiorstwa Geodezyjnego edPION wyjaśnia:

Jeden z naszych podstawowych obowiązków w procesie budowy jest tyczenie obiektów. Polega ono na przeniesieniu najważniejszych punktów z projektu, na teren działki. Następnie przez cały czas trwania prac regularnie prowadzimy pomiary, które mają określać zgodność działań z założeniami początkowymi.

Ostatnim etapem jest wykonanie szczegółowej inwentaryzacji powykonawczej, która jest niezbędna do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku.

Geodeta nie tylko na placu budowy

Warto pamiętać, że obsługa inwestycji wykonywana przez geodetów to nie tylko praktyczne działania na miejscu budowy, ale także stałe uzupełnianie, kompletowanie i kontrola dokumentów i wszystkich kwestii formalnych, które są niezbędne do prawidłowego przebiegu inwestycji, a także końcowego rozliczenia jej.

Specjaliści wykonują pełną dokumentację kartograficzną i geodezyjną, a ich wiedza i doświadczenie może już w pierwszych etapach pomóc w uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, czy też map zagospodarowania terenu.

Decydując się na współpracę z firmą geodezyjną, warto stawiać na sprawdzonych i doświadczonych specjalistów, by mieć pewność, że każdy etap prac zostanie wykonany z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Firma edPION ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży i zespół fachowców posiadających niezbędne uprawnienia do wykonania wszystkich czynności w procesie inwestycyjnym.

Opracowanie:
Nowe Dobra 6a
tel. 721 894 680
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz