Materiał Partnera

Generalny remont mieszkania w kamienicy – jakie prace warto zaplanować?

Generalny remont mieszkania w kamienicy – jakie prace warto zaplanować?

Masz własne mieszkanie w zabytkowej kamienicy i chcesz przeprowadzić w nim generalny remont? Odpowiednio zaplanowana i starannie przeprowadzona inwestycja z pewnością znacznie podwyższy standard Twojego życia oraz podniesie rynkową wartość nieruchomości, którą łatwiej będzie wynająć albo sprzedać. W naszym artykule podpowiadamy, jakie prace warto zaplanować w lokalu, który już od wielu lat nie był remontowany.

Rozbiórka ścian, nowe zabudowy G-K

Generalny remont mieszkania to świetna okazja, by dokonać w nim różnych modyfikacji, na przykład wyburzyć ściany, by uzyskać nowoczesną, otwartą przestrzeń w klimacie loft. Możesz też zlecić firmie budowlano-remontowej podział pomieszczeń i stworzyć dodatkowy pokój, łazienkę lub garderobę. Jeśli uważasz, że pomieszczenia są zbyt wysokie, rozważ montaż lekkich sufitów podwieszanych z płyt G-K, dzięki którym lokale staną się bardziej przytulne i łatwiej będzie je ogrzać, ponieważ nagromadzone ciepło nie będzie wytracane pod stropem – radzi Arkadiusz Kaczmarczyk z firmy budowlanej Arlux 24, specjalizującej się w wykończeniu wnętrz domów i mieszkań, w tym: projektowaniu, kosztorysowaniu oraz wykonawstwie.

Wymiana instalacji elektrycznych i grzewczych

W starych kamienicach poważnymi problemami, z jakimi mierzą się na co dzień właściciele mieszkań, są awarie przestarzałej instalacji elektrycznej i grzewczej, dlatego już na etapie planowania generalnego remontu mieszkania spotkaj się z projektantem, który opracuje przebieg obwodów elektrycznych (tak, by każde pomieszczenie miało osobny obwód). Wraz z przebudową lokali i ich podziałem zmiana usytuowania przewodów i gniazd jest zwykle koniecznością. Podczas remontu zleć też hydraulikowi wymianę starego pieca na model energooszczędny, a także renowację lub wymianę mocno skorodowanych grzejników i rur grzewczych.

Naprawa parkietów drewnianych

Naturalne, drewniane podłogi stanowią jeden z najbardziej charakterystycznych elementów aranżacji mieszkań, znajdujących się w kamienicach. Odnów więc wytarte lub popękane deski, zamiast się ich pozbywać. Twój parkiet będzie wyglądał jak nowy po oczyszczeniu, wypełnieniu ubytków, cyklinowaniu i lakierowaniu. Jeżeli zaś klepki są mocno zdeformowane, a podłogę zaatakowały szkodniki, grzyby lub pleśń, porozmawiaj z cykliniarzem, czy naprawa ma sens. Może się bowiem okazać, że zniszczoną, drewnianą podłogę należy najpierw rozebrać, a następnie oczyścić, wyizolować oraz wyrównać podłoże płytami drewnopodobnymi lub betonem.

Opracowanie:
Warszawa, al. Krakowska 113A
tel. 535 553 727
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz