Artykuł sponsorowany

Generalny remont kuchni – jak sprawić, by przebiegł sprawnie?

Generalny remont kuchni – jak sprawić, by przebiegł sprawnie?

Kuchnia to serce każdego domu i jako takie musi być odpowiednio urządzona – nie tylko zgodnie z aktualną modą w aranżacji, ale też z naszymi potrzebami względem tego pomieszczenia. Tu jak nigdzie indziej istotne jest właściwe rozmieszczenie wyposażenia oraz niezbędnych instalacji. Podczas remontu mieszkania pamiętać należy o zachowaniu odpowiedniej kolejności prac.

Firma budowlana i zakres prac

Przed przystąpieniem do działania musi nastąpić etap planowania. Kluczowym czynnikiem jest tu firma, której powierzymy remont domu. Tak istotną kwestię powierzyć powinniśmy jedynie doświadczonym fachowcom, którzy nie tylko zajmą się realizacją, ale również doradzą nam najlepsze rozwiązania. Dobrze, gdy nie jest to jedynie firma remontowa, ale firma budowlana, która zajmuje się również remontami tak jak przedsiębiorstwo Bud-Pat. Potrzebna nam tu bowiem będzie ekipa, której działalność obejmuje wykańczanie wnętrz pod klucz. Kompleksowy remont to wyzwanie nie tylko pod względem finansowym, ale również organizacyjnym, dlatego powinniśmy zadbać o to, by wybrana firma była w stanie przeprowadzić go od początku do końca.

Przeczytaj także: Jak zaplanować remont kuchni?

Drugim ważnym aspektem jest ustalenie zakresu prac, jakie będą konieczne. Im więcej obejmować ma remont, tym dłużej może on trwać. Od tego uzależniona będzie też wysokość potrzebnego nam budżetu. Musimy jednak dobrze się zastanowić nad tym, jakich zmian chcemy dokonać w kuchni, by nie okazało się za jakiś czas, że potrzeba kolejnego remontu, ponieważ na przykład modernizacji wymaga instalacja sanitarna. Określenie zakresu prac jest też ważne ze względu na firmę remontowo-budowlaną, którą angażujemy – przed wyborem ekipy, musimy wiedzieć, czy zajmuje się ona wykonaniem właśnie tych prac, które planujemy.

Remont kuchni w kilku krokach

To, jak bardzo złożony będzie remont kuchni, zależy od rozmiaru planowanych zmian. Najwięcej pracy, również z naszej strony, wymagać będzie remont generalny obejmujący nie tylko wymianę mebli i wyposażenia na nowe, ale również położenie nowych kafelków, malowanie czy też zmiany w układzie pomieszczenia. W takim przypadku prace rozpocząć należy od usunięcia starego wyposażenia kuchni i kafelek na podłodze i ścianach. Gdy pomieszczenie jest ich pozbawione, możemy rozpocząć przerabianie instalacji wodnej i kanalizacyjnej w pomieszczeniu – o tym warto pomyśleć, jeśli dotychczasowy jej układ w kuchni nie był wystarczająco funkcjonalny lub instalacja wymagała modernizacji.

Generalny remont to dobry moment, by zastanowić się nad wyborem nowych materiałów wykończeniowych. Kafelki ścienne i podłogowe są popularnym rozwiązaniem i oferują szerokie możliwości aranżacyjne. Dostępne są jednak interesujące alternatywy. Możemy z powodzeniem wykorzystać tu panele drewniane albo zdecydować się na malowanie lub tapetowanie ścian. Ważne jednak, aby wybierać tu materiały odporne na działanie wilgoci i łatwe w utrzymaniu w czystości. Tu właśnie nieoceniona będzie pomoc dobrej firmy budowlanej.

Już na tym etapie powinniśmy wiedzieć, gdzie ustawimy urządzenia AGD, w czym pomoże nam odpowiedni projekt zagospodarowania kuchni. Ważne są tu odległości – między lodówką, zlewozmywakiem i kuchenką, a także zlewozmywaka od odpływu kanalizacyjnego. Właściwe umiejscowienie tych elementów względem siebie pozwala korzystać z kuchni w sposób wygodny i wydajny jednocześnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zabudowa kuchni na wymiar, która w stu procentach pozwala wykorzystać dostępną nam przestrzeń. W aranżacji wyróżnia się cztery formy zabudowy: jednoliniową, dwurzędową, w kształcie litery L i w kształcie litery U.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz