Artykuł sponsorowany

Gdzie zorganizować niepowtarzalną zieloną szkołę dla dzieci?

Gdzie zorganizować niepowtarzalną zieloną szkołę dla dzieci?

Wiele ośrodków edukacyjnych każdego roku organizuje tak zwane zielone szkoły. Rodzice bardzo chętnie wysyłają na tego typu wyjazdy swoje dzieci, bo to właśnie one stanowią dla nich bardzo ważną lekcję życia. Podczas zielonych szkół młodzież uczy się samodzielności, pracy w grupie, życia w ciężkich warunkach, a także zażywa odpoczynku i zabawy w towarzystwie rówieśników, pod okiem wykwalifikowanych, certyfikowanych opiekunów. Gdzie jednak powinno organizować się niepowtarzalne zielone szkoły?

Krainy lasów i jezior

Idealnym miejscem do organizacji zielonych szkół są regiony lesiste. Ważne, aby dane miejsce wyróżniało się także kąpieliskami nad jeziorami, a także rzeczną infrastrukturą turystyczną –np. szlaki kajakowe. Warto bowiem wiedzieć, że obecnie zielone szkoły to przede wszystkim zabawa w wodzie, a także na leśnych ścieżkach. Jeśli jesteś zatem organizatorem zielonej szkoły, zastanów się nad wyborem rejonu jezior rynnowych: Kromszewickiego, Chodeckiego, Lubienieckiego, Szczytnowskiego i Ługowskiego wraz z przyległymi kompleksami leśnymi, które każdego roku przyciągają wielu samotnych podróżników, rodziny z dziećmi, czy też emerytów. Obecnie województwo kujawsko-pomorskie, a szczególnie miejscowość Chodecz, są bardzo pożądane przez osoby indywidualne oraz grupy, które chcą połączyć leniwy wypoczynek w naturze, z aktywnością fizyczną.

Odpowiedni ośrodek – domki i pola namiotowe

Jeśli chodzi o zieloną szkołę, bardzo ważne jest to, aby wybrać ośrodek, który zapewni dzieciom odpowiednią zabawę. Dla młodzieży pobyt w hotelu nie będzie tak atrakcyjnym, jak kilkutygodniowe mieszkanie w domkach wypoczynkowych, z możliwością przeniesienia się na kilka dni na pole namiotowe! To właśnie ośrodki z taką infrastrukturą powinny być wybierane przez organizatorów. Bardzo szczegółowo należy jednak sprawdzić ofertę gastronomiczną, a także dodatkowe udogodnienia w postaci: świetlic, boisk do gry w siatkówkę, czy koszykówkę, oraz wypożyczalni sprzętów wodnych.

Propozycja na letnią szkołę – Ośrodek Sosnowy Las

Już teraz organizatorom kolonii sportowych, zielonych szkół, czy turnusów wypoczynkowych, oferujemy zapoznanie się z ofertą Ośrodka Sosnowy Las, który znajduje się w Chodeczy. To właśnie to miejsce jest w stanie zaproponować całej grupie niezapomniane chwile, z leśną, czy wodną zabawą w tle. Ogniska przy gitarze, pomoc w organizowaniu podchodów, czy też innego rodzaju indywidualne życzenia, będą bez problemu zagwarantowane. Dlaczego jednak wybrać właśnie Ośrodek Sosnowy Las? Przede wszystkim zapewni on komfortowe warunki pobytu (również survivalowe, jeśli będzie taka potrzeba), pyszne i pożywne jedzenie, wiele atrakcji dodatkowych, a także niezbędne bezpieczeństwo! Ostatni wyznacznik jest bardzo ważny przy organizowaniu wycieczek grupowych dla dzieci.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz