Materiał Partnera

Gdzie znaleźć części zamienne do samochodu

Gdzie znaleźć części zamienne do samochodu

Nie zawsze musimy udawać się mechanika, by wymienić jakąś część w naszym samochodzie. Jeśli się na tym znamy i lubimy samodzielnie pracować pod maską, pewnych napraw możemy dokonać sami. Skąd jednak wziąć części zamienne? Od ich stanu i jakość zależeć będzie sprawność naszego pojazdu, muszą więc pochodzić one ze sprawdzonego źródła. Możliwości mamy kilka.

Oryginalne części zamienne

To rozwiązanie stanowi gwarancję, że części zamienne będą odpowiednio dopasowane do modelu naszego samochodu. Zaletą tego rozwiązania jest wysoka jakość produktów, którą zapewnia producent. Minusem jednak jest wysoka cena części samochodowych i to ona powoduje, że rozwiązanie to nie jest tak popularne. Ponadto, wykorzystywane są one raczej w autoryzowanych stacjach obsługi niż na indywidulany użytek kierowców.

Zamienniki

Markowe zamienniki cechują się wysoką jakością części oryginalnych, a dzięki temu, że na opakowaniu brakuje logo marki samochodu, mogą być sprzedawane w niższych cenach. Często pochodzą od dokładnie tych samych producentów, którzy dostarczają podzespoły do produkcji nowych aut.

Możemy montować je samodzielnie lub w autoryzowanym serwisie. W tym drugim przypadku otrzymamy gwarancję na wykonaną usługę.

Części używane

Kupno części używanych to najtańsza opcja. Zaletą tego rozwiązania będzie możliwość kupna części do starszych modeli, do których części już nie są produkowane fabrycznie. Z drugiej strony, używana część może odznaczać się krótszą żywotnością niż nowa, co przyspieszy konieczność kolejnej naprawy.

Stacjonarnie lub przez Internet

Oprócz wyboru pomiędzy częściami oryginalnymi częściami zamiennymi, zamiennikami o porównywalnej jakości i częściami używanymi, możemy zdecydować się na formę dokonania zakupów. Lampy samochodowe, opony, części karoseryjne – nie musimy już wybierać się do sklepu, by je kupić. Coraz popularniejsza staje się internetowa sprzedaż części samochodowych. Co więcej, często okazuje się, że to sklep internetowy ma większy wybór niż sklep stacjonarny, a oferuje przy tym niższe ceny. Internetową sprzedaż części samochodowych prowadzi Auto-Kram.

Zaletą sklepu stacjonarnego jest doświadczony pracownik, który doradzi nam, jakie części najlepiej wybrać do naszego pojazdu. To bardzo pomocne dla mniej doświadczonych kierowców. Jeśli jednak wiemy, czego szukamy i nie potrzebujemy rady, lepszym rozwiązaniem będzie sklep internetowy. Za te same części zapłacimy o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych mniej niż w sklepie stacjonarnym.

Jednak tym, czym powinniśmy kierować się przy wyborze części, jest ich jakość – szczególnie w przypadku elementów wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy.

Opracowanie:
Warszawa, Trakt Lubelski 346
tel. 506 222 614
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz