Artykuł sponsorowany

Gdzie wykorzystywane są śruby i nity?

Gdzie wykorzystywane są śruby i nity?

Śruby, wkręty i nity pozwalają łączyć metalowe i drewniane elementy. Są fenomenalnym wynalazkiem, wszechstronnie wykorzystywanym. Produkowane są w wielu rozmiarach, ze stali, miedzi i aluminium. Śruby, wkręty i nity są nierdzewne, wytrzymałe, trwałe i niezawodne, dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji. To z kolei umożliwia stosowanie ich w każdej niemal branży.

Jak wygląda produkcja śrub?


Śruby wytwarzane są z grubego stalowego pręta lub z drutu. Pręt w zwojach trafia do pieca i zostaje zmiękczony, pod wpływem wysokiej temperatury. Następnie poddawany jest obróbce, czyli moczony jest najpierw w kwasie siarkowym, usuwając korozję i opłukiwany wodą. Aby pręt był zabezpieczony przed korozją, jest pokrywany fosforanem cynku. W kolejnej fazie obrabiania wykorzystuje się metodę kucia na zimno, specjalnymi tłocznikami, aby otrzymać wymagany rodzaj śruby. Zwój jest prostowany i cięty, po czym umieszczany zostaje w następnych tłocznikach, w celu odkształcenia materiału w dany kształt. Główka staje się kształtna, a metodą kucia na zimno, jest tworzony gwint do nakrętek na śrubie. Głowicami wygniatającymi wielkość i długość gwintu, jest wykonywane gwintowanie. Śruby i nakrętki zostają wygrzewane i chłodzone, wzmacniając wytrzymałość.

Jakie są śruby i ich elementy?


Mamy wiele rodzajów śrub oraz ich elementów, m.in. śruby, nakrętki, podkładki i wkręty. Śruby dzielimy na różne kategorie w zależności od długości, rodzaju gwintu, kształtu łebka, czopa i zakończenia oraz sposobu zastosowania. Podobnie jest z resztą z nakrętkami. W firmie handlowej Euro-Wkręt specjalizującej się w sprzedaży śrub, nitów zrywalnych i nitonakrętek, mamy naprawdę duży wybór, zarówno do drewna, jak i metalu.  najważniejszych polskich i europejskich producentów. Firma oferuje także inne elementy wykonane ze stali węglowej, nierdzewnej A2, kwasoodpornej A4 oraz ze stopów aluminium i innych metali. Oferowane przez nas produkty spełniają wszystkie niezbędne normy jakościowe PN, DIN oraz ISO. Na zamówienie dostarcza elementy złączne wykonane z nietypowych materiałów.

Gdzie wykorzystywane są nity zrywalne?


Nitowanie polega na łączeniu ze sobą elementów z dziedziny budownictwa, przemysłu i rzemiosła. Jest trwałym i wytrzymałym połączeniem, chętnie wykorzystywanym, z uwagi na prosty montaż. Nity zrywalne stosowane są do mocowań i składają się tulei i prętów. Nity zrywalne są uniwersalne i odporne na wstrząsy. Nity zrywalne znakomicie spełniają swoje zadanie w przemyśle stoczniowym (wyposażeniu i budowie statków), elektronicznym (sprzęt RTV, komputery), w motoryzacji. Nity zrywalne nie skomplikowane, gdyż łączenie odbywa się przez pociągnięcie gwoździa za pomocą nitownicy, przez co następuje zniekształcenie trzpienia nitu i wytwarza się nacisku na łączone elementy. Nity zrywalne uniwersalne trwale łączą materiały, urządzeniem do nitowania. Materiały nie ulegają zniekształcone i zniszczone. Są bardzo ekonomiczne. Inne niż np. specjalne nity zrywalne stosuje się w celu lepszego dopasowania do materiałów jak np. tworzywa sztuczne i drewno. Nity są odporne na działanie wody. Z kolei nity zrywalne strukturalne, dobierane są do konkretnych właściwości jak np. wytrzymałość na rozciąganie lub właściwości antyrotacyjne. Mamy nity stalowe, miedziane, aluminiowe i miedziano-niklowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz