Materiał Partnera

Gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii?

Gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii?

Polacy bardzo chętnie odwiedzają Hiszpanię. Kojarzy nam się ona z piaszczystymi plażami i rewelacyjną pogodą. To doskonałe miejsce na urlop z całą rodziną, jak i romantyczny pobyt we dwoje. Wczasy w Hiszpanii nie spustoszą nam portfela, a zapewnią piękne wspomnienia. To także doskonała okazja, by zawrzeć nowe przyjaźnie i spróbować nowych potraw. Hiszpanie to bardzo otwarci ludzie, którzy uwielbiają gościć w swoim kraju turystów. Zatem, w które miejsca warto się udać?

Costa Brava

Costa Brava to zdecydowanie jedno z najbardziej popularnych miejsc w całej Hiszpanii. „Dzikie Wybrzeże” znajduje się na północ od Barcelony. Kolekcjonerze kulinarnych wspomnień koniecznie muszą odwiedzić pachnące i urokliwe uliczki miasta Girona. To właśnie tutaj znajduje się druga najlepsza restauracja na całym świecie. Przy okazji warto zwiedzić tamtejszą katedrę i dzielnicę żydowską. Tossa de Mar to również obowiązkowa pozycja na mapie. Malowniczo położone miasteczko może pochwalić się średniowieczną twierdzą, która zbudowana jest na klifie. Zwolennicy leniwego wypoczynku z pewnością odnajdą radość na pięknych plażach z czysto błękitną wodą.Costa Del Sol

Jak zapewniają pracownicy renomowanego biura podróży Maxi Travel- Costa Del Sol obfituje w fantastyczne atrakcje,  nie tylko latem. Można spokojnie powiedzieć, że jest to najcieplejszy region w całej Hiszpanii. Obok rozległych plaż, znajdziemy tam także stoki narciarskie. Turyści nastawieni na zwiedzanie będą zadowoleni z bliskiego sąsiedztwa takich miast jak Malaga, Ronda, Granada czy Sewilla. Z kolei miłośnicy sportów wodnych nie mogą pominąć wizyty w Marbelli. Możemy tu także zagrać w golfa czy pojeździć konno. Również wieczorami miasto tętni życiem, oferując upojną zabawę w rytmie hiszpańskiej muzyki.

Costa Dorada

Wybrzeże Costa Dorada liczy sobie około 90 km linii brzegowej pełnej pięknych, złotych plaż i bajecznych zatoczek. To idealne miejsce w szczególności dla rodzin z dziećmi. Jest spokojniejsze od imprezowego Costa Del Sol, a jednocześnie bardzo interesujące. Najmłodsi ucieszą się z wizyty w Aventura Park, który oferuje różnorodną scenerię inspirowaną różnymi państwami. Wielbiciele win powinni koniecznie odwiedzić szlak wina Penedes, a wszyscy spragnieni wędrówek po zabytkowych uliczkach muszą udać się do Amposty. Z kolei Cambrils przywita nas smaczną i świeżą rybą prosto z rybackiej łodzi. Będziemy mieli okazję – w przepięknych okolicznościach przyrody- przypatrzeć się codziennej pracy rybaków. Latem odbywa się tu także festiwal muzyczny, który przyciąga wielu turystów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz