Materiał Partnera

Gdzie serwisować samochody marki Volvo?

Gdzie serwisować samochody marki Volvo?

Szwedzka marka samochodów Volvo, która produkuje auta łączące ze sobą klasę ekonomiczną z premium, jest Polsce bardzo popularna. Jest to związane z wysokim bezpieczeństwem tychże pojazdów, z ich komfortowym prowadzeniem, a także niskim poziomem usterkowości. W przypadku ich wystąpienia, warto korzystać z dedykowanych salonów serwisowych, które wyspecjalizowane są w naprawach aut właśnie marki Volvo.

Dlaczego warto wybierać dedykowane warsztaty?

Dedykowane warsztaty serwisujące głównie auta marki Volvo, nawet jeśli nie są autoryzowanymi partnerami szwedzkiego koncernu, wciąż przeprowadzają działania naprawcze w oparciu o metodologię konstrukcyjną producenta. Tego typu zakłady mechaniki pojazdów, wykonują również wszelkie prace z większą starannością, a przy tym błyskawiczność, w porównaniu z innymi warsztatami. Jest to efekt pracy w nowoczesnych warunkach parków maszynowych, a także efekt zatrudniania inżynierów, którzy doskonale znają się na konstrukcjach wszystkich modeli samochodów Volvo – zarówno tych starszych, jak i nowych, wypuszczanych na rynek sprzedażowy. Pozwala to przeprowadzać takie działania, jak: przeglądy i wymiany olejowe, serwisowanie klimatyzacji (ozonowanie i odgrzybianie) oraz układów Webasto, naprawy elektroniczne, kontrole przed zakupem, diagnostyka komputerowa wszystkich podzespołów elektronicznych, prace mechaniczne przy silnikach i zawieszeniu, kontrole grubości lakieru, serwisy blacharskie i lakiernicze, czy też kompleksową obsługę flot samochodów firmowych. Tak szerokim zakresem usług wyróżnia się między innymi warsztat V-Tech z Długołęki, który jest jednym z najlepszych w Polsce niezależnych warsztatów marki Volvo – firma oferuje również likwidację szkód, wraz z samochodem zastępczym!

Nie zapomnij o częstych przeglądach!

Właściciele samochodów marki Volvo, powinni często zgłaszać się na przeglądy swoich aut. To pozwoli im na wdrożenie odpowiednich działań konserwacyjnych, które uchronią przez wystąpieniem poważnych uszkodzeń. Samochody Volvo wyróżniają się niewielką awaryjnością, dlatego warsztaty wyspecjalizowanie w serwisach pojazdów tej marki, szczególnie wyróżniają się ofertą przeglądową. Powinna ona składać się na sprawdzenie poziomu płynów eksploatacyjnych, wymianę oleju silnikowego, wymianę filtra oleju,  wymianę filtra powietrza, sprawdzenie zawieszenia, sprawdzenie stanu układu hamulcowego, sprawdzenie oświetlenia, sprawdzenie stanu opon, sprawdzenie układu wydechowego, czy sprawdzenie poprawności funkcjonowania układu klimatyzacji!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz