Materiał Partnera

Gdzie obowiązkowo należy umieścić hydrant wewnętrzny?

Gdzie obowiązkowo należy umieścić hydrant wewnętrzny?

Prawo wymaga od firm i przedsiębiorstw stosowania się do podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej.  Poza obowiązkowymi szkoleniami z zakresu pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej, sporządzenia i znajomości planu ewakuacyjnego oraz instrukcji zachowania się w razie pożaru, istnieją odpowiednie wytyczne, co do stosowania, jak i umiejscowienia hydrantów (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych). Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Gdzie należy umiejscowić hydrant wewnętrzny?

Hydranty wewnętrzne, podobnie jak gaśnice, czy inne urządzenia gaśnicze, służą do walki z pożarem na początkowym etapie jego rozwoju. Dzięki hydrantowi mamy możliwość ugasić źródło pożaru i zminimalizować skutki jego rozprzestrzeniania się. Niemniej jednak trzeba spełnić szereg zasad dotyczących hydrantu. Przede wszystkim, przepisy jasno określają, w jakich budynkach taki hydrant powinien się znaleźć. Hydranty wewnętrzne zamieszczamy w tych budynkach, w których istnieje realne zagrożenie życia ludzkiego. Możemy je spotkać w wysokich budynkach na klatkach schodowych (na każdej kondygnacji), na parkingach wielokondygnacyjnych. W zależności od budynku, możemy mieć inny parametr hydrantu. Stosowne dokumenty określają wysokość montażu, zasilanie hydrantu, oraz jego zasięg. Hydranty zawsze umiejscowione są w szafce hydrantowej. Zazwyczaj uruchamiane są ręcznie, choć spotykamy się także z hydrantami automatycznymi.

Regularna kontrola sprzętu

Decydując się na zakup i założenie hydrantu najlepiej skorzystać z profesjonalnej firmy Medi-Poż Szkolenia BHP i PPOŻ, która dysponuje hydrantami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Poza tym, oferuje regularne badanie wydajności hydrantu, ciśnienia statycznego hydrantu, ciśnienia dynamicznego hydrantu. Zapewnia także montaż i wymianę hydrantów, a także serwis węży hydrantowych. Dysponuje również wężami hydrantowymi płasko składanymi, wężami hydrantowymi półsztywnymi. Poza serwisem hydrantów, oferuje również okresowe przeglądy techniczne gaśnic, remonty oraz legalizację gaśnic. Bezpieczeństwo i życie ludzkie jest priorytetowe, dlatego tak ważne są szczegółowe kontrole sprzętu gaśniczego, aby nie mieć najmniejszych wątpliwości, że w razie konieczności będą działać jak należy chroniąc ludzkie życie. Nie można pozwolić na najmniejsze usterki techniczne sprzętu, dlatego tak istotna jest regularna i szczegółowa kontrola.

Opracowanie:
Busko-Zdrój, Widuchowska 51
tel. 41 357 47 63
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz