Materiał Partnera

Gdzie naprawić komputer lub laptop?

Gdzie naprawić komputer lub laptop?

Z komputerów stacjonarnych czy laptopów korzystamy na co dzień. Większość z nas miałaby problem, by funkcjonować bez tych urządzeń, bo spotykamy się z nimi niemal wszędzie – w zakładach pracy, urzędach czy szkołach. Sięgając po nowoczesny sprzęt, możemy zarówno wykonywać zawodowe obowiązki, jak i korzystać z rozrywki. Choć komputery stacjonarne i laptopy coraz częściej są zastępowane przez smartfony czy tablety, to jednak wciąż cieszą się sporą popularnością, wciąż również trudno je wyeliminować całkowicie za pomocą innego sprzętu. Jako urządzenia nie są jednak niezawodne, a usterki wciąż się pojawiają, zwłaszcza w starszych modelach.


Najczęstsze problemy

Właściciele komputerów stacjonarnych i laptopów z pewnością zdają sobie sprawę z tego, że te urządzenia mogą się popsuć w czasie ich użytkowania. Choć producenci korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań, nie można zapomnieć, że uszkodzeniu może ulec wiele elementów. Pracownicy punktów naprawy podkreślają, że są w stanie wskazać problemy, z którymi najczęściej spotykają się ich klienci. O jakich kłopotach mowa? W przypadku laptopów są to m.in. niemożność zainstalowania sterowników, niedziałające gniazda (np. USB), konieczność wymiany matrycy czy problem z włączeniem lub wyłączeniem urządzenia.


Podobne, jak wyżej wymienione usterki, pojawiają się również w przypadku komputerów stacjonarnych. Niestety, zdecydowana większość konsumentów nie jest w stanie poradzić sobie z ich usunięciem samodzielnie. W takiej sytuacji niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalistów, czyli profesjonalnego serwisu. Pracownicy takiego mogą potwierdzić przypuszczenia klienta, mogą również wyeliminować usterkę, dając przy tym gwarancję na jakość pracy. Wybór serwisu nie powinien być jednak przypadkowy – nie każdy oferuje taki sam zakres usług, nie każdy również zatrudnia specjalistów.

Jak wybrać serwis?

Jeżeli zauważyłeś problemy ze sprzętem, to powinieneś zareagować jak najszybciej. Czekanie z pewnością nie pomoże, może zaś zaszkodzić wówczas, gdy będziesz – mimo pojawienia się usterki – z niego korzystał. Czym powinieneś się kierować, wybierając serwis? Przede wszystkim warto sprawdzić opinie o wybranej firmie. Dobrze, by działała ona na rynku od dłuższego czasu lub zatrudniała doświadczonych fachowców, którzy w swoim zawodowym życiu musieli sobie poradzić z naprawą wielu usterek. Znaczenie ma również długość gwarancji – większość punktów działających na rynku daje gwarancję na wykonaną pracę, ale czasem wyłącznie na kilka, a nie kilkanaście miesięcy.


Wybierając serwis, musisz pamiętać, że odległość nie jest problemem. Przykładowo PHU Rafmart R. Gietka ma siedzibę w Dęblinie. Korzystając z usług firmy kurierskiej, możesz jednak wysłać tam swój sprzęt i liczyć, że zajmą się nim fachowcy. Takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce, bo dzięki temu możesz wybrać serwis, który rzeczywiście gwarantuje, że usterka zostanie prawidłowo zdiagnozowana, a sprzęt naprawiony. W tym przypadku nie warto ryzykować i korzystać z serwisów, które nie zatrudniają najlepszych fachowców.

Oceń artykuł (3)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz