Materiał Partnera

Gdzie najlepiej wybrać się na rafting w Polsce?

Gdzie najlepiej wybrać się na rafting w Polsce?

Rafting, czyli spływ pontonem, nie jest tak bardzo popularny w Polsce, jak w innych krajach. Wpływ na to ma fakt, że nie mamy w naszym kraju wielu rzek, nadających się do jego uprawiania. Górską rzeką, polecaną przez wszystkich znawców raftingu, jest jednak zlokalizowany na południu Polski Dunajec, zaliczany do najpiękniejszych rzek w naszym kraju.

Aktywny wypoczynek nad Dunajcem

Dunajec jest prawym dopływem Wisły, przepływającym przez Polskę i Słowację. Kilkanaście kilometrów rzeki znajduje się w Pieninach, tworząc malowniczy przełom na odcinku między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. To właśnie ten fragment znakomicie nadaje się na uprawianie raftingu. Dunajec jest rzeką o spokojnym nurcie, z małymi falami, gdzie sterowanie pontonem jest prawie niewymagane.

Poziom trudności raftingu nie jest zbyt wysoki, ale spływ w tym miejscu będzie niezapomnianym przeżyciem dla ludzi, którzy podczas aktywności fizycznej lubią także podziwiać potęgę natury. Jest to nie tylko forma aktywnego wypoczynku, ale również dobra próba siły i odwagi. Spływ pontonem przez Dunajec pomaga w oderwaniu się od rzeczywistości, ale może być także pomysłem na weekendową wycieczkę rodzinną lub wypad z przyjaciółmi.

Zabawa dla całej rodziny

Dzięki temu, że rafting na Dunajcu nie ma nic wspólnego z ekstremalnymi sytuacjami, można wybrać się na niego całą rodziną, również z dziećmi. Nie trzeba mieć bowiem żadnych specjalnych umiejętności, w tym pływania wpław, i niesamowitej kondycji fizycznej. W razie potrzeby uczestnicy spływu pontonem mają do dyspozycji kask oraz kamizelkę asekuracyjną. Ponadto spływy organizowane są na atestowanych, wielokomorowych pontonach (6- lub 8-osobowych) wykonanych z bardzo wytrzymałego materiału, który odporny jest na przetarcia i przedziurawienia.

Rafting coraz popularniejszy

Jeszcze do niedawna rafting był sportem jedynie dla wybranej grupy pasjonatów. Wraz z pojawieniem się w Polsce instruktorów i solidnego sprzętu spływy pontonem, zwłaszcza przez Dunajec, są dostępne niemal dla wszystkich, którzy chcą poczuć chłód wody, górskie powietrze oraz piękno pienińskiego krajobrazu. Coraz więcej firm organizuje tego typu aktywności. Wśród nich jest Retendo z Krakowa, specjalizująca się w organizacji wolnego czasu i pożytkowaniu go na aktywny wypoczynek poprzez spływy pontonem oraz kajakowe.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz