Materiał Partnera

Gdzie na wakacje 2016? Grecja - 7 powodów!

Gdzie na wakacje 2016? Grecja - 7 powodów!

Szukasz atrakcyjnego miejsca na tegoroczne wakacje? Zależy Ci na pięknej pogodzie i bezpieczeństwie? Grecja to wybór idealny! Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, poniżej kilka powodów, które ostatecznie Cię przekonają!


Wspaniałe plaże

Wyjeżdżając na wakacje nad morze, każdy z nas marzy o piaszczystych plażach, turkusowej wodzie i lazurowym niebie. W Grecji te marzenia się spełniają! To tu, na Krecie, znajduje się słynna różowa plaża Elafonisi, jedna z najpiękniejszych w Europie. Jej różowy piasek kontrastuje z błękitem wody, dając najpiękniejszy pastelowy widok, jaki tylko mogła stworzyć przyroda. Na wyspie znajdziemy także najsłynniejszą plażę Europy – Laguna Balos, plażę niczym z filmu Piraci z Karaibów, z krystalicznie czystą wodą, białym piaskiem i surowymi skałami – jej dodatkowym atutem jest fakt, że nie jest zatłoczona przez turystów. Ale nie tylko Kreta słynie z pięknych plaż – nie sposób wymienić ich wszystkich, dlatego wspomnijmy tylko piękne plaże na Rodos, Zakynthos czy Kos.

Zawsze piękna pogoda

Wyjeżdżając na wakacje martwisz się, jaka będzie pogoda? Decydując się na Grecję, możesz przestać zawracać sobie tym głowę! Tu przez cały sezon – od maja aż do października – mamy gwarancję słonecznej i ciepłej pogody. Temperatura waha się od 23-24 stopni na początku i końcu sezonu, po 31 stopni w szczytowym okresie wakacji. Nic dziwnego, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miejsc na wakacje, a greckie wakacje z ITAKĄ co roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.


pobrane

Zabytki przyrodnicze

Grecja to nie tylko piękne plaże, ale też wspaniałe zabytki przyrodnicze, które koniecznie należy zobaczyć. Oczywiście warto wspomnieć o masywie górskim, jakim jest Olimp – na najwyższym szczycie Mitikas według mitologii spotykali się starożytni bogowie. W Epirze znajduje się największy kanion na ziemi – pokryty bujną roślinnością Wąwóz Vikos. Z kolei wyspa Rodos słynie na cały świat z Doliny Motyli – miejsca, które tysiące tych owadów wybrało na swój dom. Na Zakynthos zobaczymy żółwie Caretta, gatunek zagrożony wyginięciem oraz słynną Zatokę Wraku, otoczoną skalistymi wapiennymi klifami, gdzie w lazurowo czystej wodzie zatopiony jest wrak statku przemytników. Warto zobaczyć też najbardziej zieloną wyspę Grecji, którą za swoją siedzibę obrała cesarzowa Sissi – Korfu.

Idealne miejsce dla pasjonatów historii

Grecja to kolebka kultury europejskiej i must-watch na liście pasjonatów historii. Po prostu nie można się nie zachwycić pięknem kultury starożytnych Greków, ich zmysłem estetycznym i spuścizną intelektualną. Ogrom zabytków do zwiedzenia sprawia, że nie sposób zobaczyć wszystkich najważniejszych punktów podczas jednych wakacji, nawet w całości poświęconych zwiedzaniu. Dość wspomnieć tylko o Atenach z Akropolem, teatrze Dionizosa, pałacu z labiryntem Minotaura w Knossos na Krecie, amfiteatrze w Delfach, Mykenach i pałacu Agamemnona czy słynnych prawosławnych klasztorach Meteorach. W Grecji nie sposób się nudzić.

Grecka kuchnia

Grecja kojarzy ci się z oliwą, winem, serem feta i pomidorami? I słusznie! Ale kuchnia grecka to także dużo innych produktów – ryby, owoce morza, duże ilości świeżych warzyw i owoców, a wszystko to przygotowane z prawdziwą pasją i miłością do jedzenia. Mówi się, że kuchnia śródziemnomorska to najzdrowsza i najbardziej kolorowa kuchnia świata – i warto się o tym przekonać, ponieważ Grecy gotują wyjątkowo dobrze.


pobrane (1)

Życie nocne

Ponieważ Grecja jest nastawiona na turystów, w każdym kurorcie i większym mieście spotkamy liczne nocne kluby i dyskoteki. Grecy uwielbiają się bawić, śpiewać i tańczyć, a imprezy trwają od godziny 22 do wczesnych godzin rannych. Do wielu dyskotek wstęp jest płatny – zwykle jest to 1 lub kilka euro, a w tej cenie otrzymujemy drinka powitalnego. Tego typu atrakcje oferują też praktycznie wszystkie hotele. W dyskotekach puszcza się przede wszystkim światowe hity, zawsze są też one pełne turystów. Polecamy także wybrać się na tradycyjną grecką imprezę, z miejscowymi hitami i ouzo – wrażenie niezapomniane, a sami Grecy słyną z gościnności.

Baza turystyczna

Grecja to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Europie, dlatego może się poszczycić bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Dostępne są zarówno hotele o najwyższym standardzie, jak i niedrogie hostele dla fanów wypraw autostopem. Jeśli chodzi o siatkę hotelową, najbardziej rozpowszechnione są hotele trzygwiazdkowe o dobrym standardzie, jednak wiele jest też hoteli o najwyższym, pięciogwiazdkowym standardzie odpowiadającym nawet najbardziej wymagającym gościom. Jeśli szukamy atrakcyjnych miejsc w dobrych cenach, warto się rozejrzeć za ofertą na stronie www.itaka.pl/last-minute/.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz