Gdzie na majówkę? Weekend majowy we Wrocławiu

Gdzie na majówkę? Weekend majowy we Wrocławiu

Zastanawiasz się, gdzie spędzić majówkę w tym roku? Dobrym pomysłem na wypoczynek może być długi weekend we Wrocławiu. W tym niezwykle urokliwym mieście czekają na turystów liczne atrakcje i wydarzenia. Znajdziesz tu zarówno ciekawe zabytki architektury, odwiedzisz nowoczesne muzea i odpoczniesz w jednym z zielonych parków. Sprawdź, co możesz zwiedzić w stolicy Dolnego Śląska w maju. Poznaj najciekawsze miejsca turystyczne.  

Strony www Strony www

Jak spędzić majówkę?

Majowy weekend wiele osób chce spędzić z dala od miejskiego zgiełku. Wiosna w pełni, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, dlatego chętnie przebywamy na świeżym powietrzu. Pogoda na weekend majowy nie zawsze jednak zapowiada się idealnie i często bywa kapryśna. Rozwiązaniem może być majówka w mieście.

Wrocław to świetny pomysł na weekend majowy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie. To miasto z duszą i historią, w którym znajduje się bogata baza noclegowa, więc bez problemu zarezerwujesz komfortowy hotel. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne, są warte uwagi. Zapoznaj się z podróżniczą mapą stolicy Dolnego Śląska i przekonaj się, co warto zobaczyć we Wrocławiu nie tylko na początku maja.  

Majówka – co zwiedzić we Wrocławiu?

Obowiązkowy punkt turystyczny stanowi Wrocławski Rynek, który jest jednym z największych dawnych placów targowych w naszym kraju. Znajdują się tu klimatyczne kamienice, które od razu przyciągają wzrok. Wyróżniającym się budynkiem jest modernistyczny wieżowiec zaprojektowany w latach 30. przez Heinricha Rumpa. Z kolei Stary Ratusz to przykład świeckiej architektury gotyku, który jest unikatowy w skali europejskiej. Dziś swoją siedzibę ma w nim Muzeum Miejskie Wrocławia.

Miejsce warte odwiedzenia to Ostrów Tumski, czyli dawny gród, w którym znajdziemy liczne zabytki architektury, np. katedrę św. Jana Chrzciciela. We Wrocławiu trzeba koniecznie zobaczyć też Panoramę Racławicką oraz Halę Stulecia, która została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ostrów Tumski

Wrocław miastem mostów

Pod względem ilości mostów Wrocław jest zaraz za Amsterdamem i Wenecją. Jeśli zastanawiasz się, ile mostów jest we Wrocławiu, wykorzystaj okazję w czasie majowego wypadu i sam sprawdź. Według obecnych obliczeń mostów i kładek jest aż 118. Na turystów czekają m.in. Most Piaskowy, Most Grunwaldzki oraz Most Tumski, który jest chętnie odwiedzany przez zakochanych pozostawiających zawieszone kłódki.

Będąc na majówce we Wrocławiu, nie można pominąć Fontanny Multimedialnej znajdującej się w pobliżu Hali Stulecia. Fontanna jest największym obiektem tego typu w Polsce i jednym z największych w Europie. Pokazy wodnych choreografii odbywają się codziennie o każdej pełnej godzinie w rytm największych przebojów.

Majówka dla dzieci i nie tylko

We Wrocławiu najmłodsi mogą skorzystać z bogatej oferty atrakcji. Przede wszystkim obowiązkowym punktem na liście jest ogród zoologiczny. Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i zobaczymy tu niezwykłe gatunki. Główną atrakcją są pokazy karmienia, w czasie których można z bliska obserwować zwierzęta. Dzieci mogą też skorzystać z parku linowego i placu zabaw oraz samodzielnie nakarmić zwierzaki w specjalnie wyznaczonej strefie.

Niesamowitym przeżyciem jest wizyta w niedawno otwartym Afrykarium, które codziennie przyciąga tłumy turystów. Obiekt jest unikatowy, możemy podziwiać tu gatunki występujące wyłącznie na kontynencie afrykańskim. Wizyta we wrocławskim afrykarium to nie lada gratka dla wielbicieli płazów, gadów i ryb, których nie zobaczymy nigdzie indziej.

Jak widać, w tym mieście nie można się nudzić, więc już dziś rezerwuj hotel i spędź niezapomniany weekend majowy we Wrocławiu.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz