Materiał Partnera

Gdzie kupić profesjonalny sprzęt medyczny?

Gdzie kupić profesjonalny sprzęt medyczny?

Profesjonalny sprzęt medyczny to w większości przypadków spory wydatek zarówno dla szpitala jak i dla osób prywatnych. Niestety wysoka jakość, funkcjonalność i niezawodność ma swoją cenę. Firm oferujących sprzęt medyczny jest na rynku bardzo dużo. Podczas zakupu należy jednak zachować szczególną uwagę. W dzisiejszym artykule podpowiemy gdzie kupić profesjonalny sprzęt medyczny.

Cena czy jakość?

Niezależnie od rodzaju i charakteru kupowanych produktów zawsze zwracamy uwagę na ich cenę. I zawsze chcemy kupić jak najtańsze wersje. Niestety wiele osób w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy, że niska cena rzadko idzie w parze z wysoką jakością. Obniżenie kwoty sprzedaży danego produktu zazwyczaj wiąże się z jego gorszym stanem. Także wśród sprzętu rehabilitacyjnego są produkty o lepszej i gorszej jakości. Inwestując w lepszą jakość mamy gwarancję niezawodności przez długie lata. Kupując tani sprzęt nie do końca możemy być pewni jakości jego działania oraz żywotności poszczególnych podzespołów. Oszczędzanie na zakupie bardzo często odbija się czkawką przy naprawie zepsutego sprzętu. Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku zakupu od firm, które oferują sprzęt używany. Nigdy nie jesteśmy w stanie w 100% określić jego jakości oraz stopnia eksploatacji.

Sprawdzony dostawca

Skoro wspomnieliśmy o jakości to musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób można ją zweryfikować. W przypadku sprzętu medycznego nie jest to proste zadanie. Oczywiście dużo powie nam nazwa samego producenta. Określone firmy są po prostu gwarancją wysokich standardów i niezawodności. Wskaźnikiem jakości mogą być także certyfikaty posiadane przez sprzęt. Ale możemy również oprzeć się na opinii sprawdzonego dostawcy. Rzetelny sklep ze sprzętem medycznym, posiadający duże doświadczenie w branży, z pewnością stanowi niejako gwarancję fachowego doradztwa oraz wysokiej jakości produktów. Takie cechy posiada firma Medic s.c. z Łomży, która sprzedażą i serwisowaniem sprzętu medycznego zajmuje się od 2001 roku

Części zamienne i serwis

A skoro mówimy o serwisie, to jest to kolejne kryterium wyboru dostawcy sprzętu medycznego. Bo przecież zakupiony sprzęt nie będzie działał niezawodnie w nieskończoność. Może pojawić się konieczność zakupu części zamiennych lub naprawy poszczególnych podzespołów. Dlatego warto kupować sprzęt w firmie, która będzie obsługiwała nas również w zakresie serwisu. To dużo bardziej bezpieczne rozwiązanie. Dzięki długofalowej współpracy z dostawcą sprzętu możemy liczyć w przyszłości na rabaty na zakup nowych maszyn bądź też usługę serwisowania.

Profesjonalny sprzęt medyczny to inwestycja długofalowa. Kupując go należy myśleć nie tylko o własnych korzyściach, ale także zdrowiu i życiu pacjentów, którzy będą korzystali z poszczególnych urządzeń.

Opracowanie:
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz