Materiał Partnera

Gdy czas na remont łazienki

Gdy czas na remont łazienki

Kiedy zabieramy się do remontu mieszkania, nic nas chyba tak nie przeraża – i zarazem ekscytuje – jak remont łazienki. Tam gdzie można uzyskać najciekawsze nietuzinkowe efekty, jest też zwykle najtrudniej. Remont w łazience wymaga starannego przygotowania, dokładnego zaplanowania i nienagannego wykonania, więc lepiej za wczasu dowiedzieć się, co nas czeka. Łazienka to nie tylko ładne płytki, to także podłączenie armatury i wszystkich mediów.

Przygotowanie do remontu w łazience

Aby łazienka stała się lśniącym nowością, eleganckim pomieszczeniem, potrzeba nieco wysiłku, ale przede wszystkim należy wszystko dokładnie przemyśleć. Wykończenie wnętrz innych pomieszczeń też stanowi kłopot, ale dość szybko i łatwo się go rozwiązuje. Z łazienką niestety tak nie jest. Może się okazać, że potrzebna będzie pomoc hydraulika, elektryka, glazurnika i kto wie, kogo jeszcze – albo po prostu sprawdzona ekipa remontowa, która to wszystko ogarnie. Od przełożenia podpięcia mediów, przez biały montaż, po glazurę i malowanie ścian. Ale zacząć trzeba od koncepcji. Zanim cokolwiek zrobisz w swojej łazience powinieneś się dobrze zastanowić, jak chciałbyś by ona docelowo wyglądała. Dobrze jest przejrzeć portale wnętrzarskie, pooglądać zdjęcia, zastanowić się, co ci się podoba oraz, które z tych rozwiązań tak naprawdę sprawdzą się w łazience, którą masz. Być może niektóre pasują bardziej do dużych łazienek, inne znowu do malutkich. A jaka jest twoja? Jak już będziesz wiedzieć, co ci się podoba, zdecyduj się na kolorystykę, rozmieszczenie najważniejszych elementów takich jak wanna, brodzik, toaleta, umywalka oraz szafki albo półki. Jeśli chcesz mieć naprawdę wysokiej klasy łazienkę, dobrze jest poradzić się profesjonalnego projektanta wnętrz.

Dobra ekipa wykończeniowa to konieczność

Kiedy projekt łazienki jest już gotowy, wtedy pora na znalezienie ekipy, która wykona remont twojej łazienki. Warto postawić tutaj na profesjonalistów, bo przy remoncie łazienki jest mnóstwo roboty, którą ciężko wykonać samemu, jeśli dodatkowo pracuje się na etacie, albo prowadzi własną firmę w innej branży. Firma Kris z Dębników w woj. mazowieckim to ekipa zasługująca na uwagę. Remont łazienki trzeba zacząć od skucia starej glazury, wtedy widać którędy biegną rury, piony kanalizacyjne oraz instalacja elektryczna. Trzeba wtedy podjąć decyzję, czy istniejące rury mają pozostać, bo są jeszcze w dobrym stanie, czy też należy je wymienić. Jeśli planujemy umieszczenie wanny, umywalki i innych urządzeń w miejscach innych niż dotychczas, wtedy oczywiście poprowadzenie podejść będzie konieczne. Jeszcze nowy grzejnik, konieczne zmiany w instalacji elektrycznej, zainstalowanie armatury łazienkowej i wyrównanie ścian i można przystąpić do glazurowania.

Opracowanie:
Dębinki 87
tel. 509 295 952
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz