Artykuł sponsorowany

Gatunki piw rzemieślniczych – po jakie piwa sięgają klienci?

Gatunki piw rzemieślniczych – po jakie piwa sięgają klienci?

Planujesz rozszerzyć ofertę lokalu o piwa rzemieślnicze, jednak mnogość gatunków utrudnia Ci wybór? Piwa rzemieślnicze stają się coraz popularniejsze, dlatego powstaje wciąż więcej produktów, które wpisują się w tę definicję. Dzielą się one jednak na gatunki, których smak można przypisać do konkretnych kategorii. Dowiedz się więcej o gatunkach piw rzemieślniczych i wybierz odpowiednie dla Twoich gości.

Czym jest piwo rzemieślnicze?

Piwa rzemieślnicze to trunki warzone przez piwowarów zgodnie z tradycyjną recepturą i zastosowaniem klasycznych technik warzelniczych. W ich składzie znajdziesz same naturalne produkty, bez sztucznych dodatków. Powstają one w małych, niezależnych browarach na całym świecie, a w ciągu ostatnich kilku lat stały się niezwykle popularne w naszym kraju. Klienci chętne sięgają po te wyjątkowe piwa, powstające w małych nakładach, chcąc zaznać odrobiny luksusu i skosztować napoju o niepowtarzalnym smaku.

Gatunki piw rzemieślniczych

Istnieje wiele gatunków piw rzemieślniczych różniących się od siebie sposobem warzenia, recepturą, barwą, aromatem oraz smakiem. To wszystko sprawia, że każdy pasjonat piwa znajdzie cos dla siebie. Duży wyrób piw rzemieślniczych znajdziesz w hurtowni alkoholi Zofmar Bis, dostarczającej te napoje lokalom gastronomiczny, barom oraz hotelom. Do najpopularniejszych gatunków piw rzemieślniczych, zaliczyć możemy:

  • piwo IPA – mocne piwo o żywicznym i owocowym aromacie,
  • AIPA – piwo cytrusowe,
  • Stout – piwo z wyczuwalnym z aromatem czekolady oraz kawy,
  • Wheat - lekkie i orzeźwiające piwo pszeniczne.

W upalne miesiące hitem jest piwo z gatunku Vermont IPA z aromatem tropikalnych owoców, natomiast w jesienne i zimowe wieczory doskonale sprawdza się słodkie i kremowe piwo Milk Stout oraz wyjątkowo popularny wśród klientów Porter bałtycki. Klienci, którzy lubią piwa kwaśne i niezbyt goryczkowe pokochają także belgijskie cytrusowe Witbiery.

Piwa regionalne czy z importu?

Jeśli podjąłeś już decyzję o rozszerzeniu asortymentu piwnego o piwa kraftowe (bo tak również nazywamy piwa rzemieślnicze), kolejną ważną decyzją jest wybór między piwami z małych lokalnych browarów – czyli piwami regionalnymi a piwami rzemieślniczymi z importu.

Warto w asortymencie lokalu posiadać zarówno te lokalne wyroby, jak i znane na całym świecie marki, ponieważ w ten sposób dotrzesz zarówno do klientów, którzy cenią sobie wspieranie małych, okolicznych browarów, jak i klientów, którzy chcieliby wypróbować produktów niedostępnych i niespotykanych na sklepowych półkach. Koniecznie zadbaj jednak o różnorodność gatunkową piw – nie każdy pokocha smak gorzkiej IPY, tak jak nie każdemu klientowi smakować będzie piwo porter.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz