Materiał Partnera

Garderoba w mieszkaniu – dlaczego to dobry pomysł?

Garderoba w mieszkaniu – dlaczego to dobry pomysł?

W nowoczesnych wnętrzach duże znaczenie ma funkcjonalność przestrzeni. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku małych mieszkań w bloku. Jak w tę tendencję wpisuje się garderoba? Czy warto mieć ją w swoim domu? A może istnieją lepsze alternatywy? Te pytania warto zadać sobie, kiedy planujemy aranżację sypialni czy przedpokoju. Przyjrzyjmy się wiec zaletom garderoby.

Dlaczego warto mieć garderobę

Garderoba kojarzy nam się z luksusem głównie dlatego, że najczęściej spotykamy ją w domach jednorodzinnych, a do jej zorganizowania potrzebna jest przestrzeń, której w bloku może brakować. Nie jest to przekonanie do końca słuszne, ponieważ garderoba rzeczywiście podniesie walory wnętrza, to jednak nie wymagają aż tak wiele miejsca, ile nam się wydaje – wszystko zależy bowiem od aranżacji.

Nowoczesne meble do sypialni są często minimalistyczne, stąd często brak w nich miejsca na pozostawienie czegokolwiek na wierzchu. A co z ubraniami, które dopiero co kupiliśmy, które czekają na prasowanie lub które zdjęliśmy, a nie trafiły jeszcze do pralki? Właśnie tu z pomocą przychodzi garderoba. Wyposażona w odpowiednie meble i akcesoria pozwoli nam uporządkować naszą odzież w funkcjonalny sposób. Problemu nie będą stanowić zimowe płaszcze, szale i czapki, które do tej porty musiały lądować w pudłach na strychu lub w piwnicy. Kluczem jest tu jednak odpowiedni projekt, którym zająć się dla nas może firma Stolar zajmująca się tworzeniem mebli na wymiar.

Jak urządzić funkcjonalną garderobę?

Największą funkcjonalność zapewni nam wspomniane już projektowanie na wymiar. Zlecając wykonanie mebli dopasowanych do przestrzeni, jaką dysponujemy, daje nam pewność, że każdy centymetr będzie optymalnie zagospodarowany. Pamiętajmy o głębokich półkach i zapewnieniu miejsca na torebki, buty czy inne dodatki. Garderoba ma bowiem służyć temu, aby przechowywane w niej ubrania nie gniotły się czy niszczyły. Dlatego musimy zadbać o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu.

Nasze wymagania powinniśmy omówić z producentem mebli, któremu zleciliśmy ich wykonanie. Tworząc projekt, zadba on o to, aby znalazły się w nim te elementy wyposażenia, które rzeczywiście będą nam potrzebne.

Minimalna powierzchnia pomieszczenia, w którym chcemy urządzić garderobę, musi mieć nie mniej niż 3,5 m2 – inaczej będzie ono zbyt ciasne, by swobodnie z niego korzystać, a to mija się z celem. Dobrze też, jeśli ma ono kształt kwadratu, ale nie jest to konieczne. W dużej garderobie warto zastanowić się nad miejscem do prasowania. Jeśli nie mamy do dyspozycji pomieszczenia o odpowiednich wymiarach, możemy wybrać rozwiązanie alternatywne, czyli szafę wnękową, również stworzoną na wymiar.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz