Artykuł sponsorowany

Garaż blaszany – uniwersalne rozwiązanie dla każdego

Garaż blaszany – uniwersalne rozwiązanie dla każdego

Garaż to obecnie niezbędny element współczesnego domu, a jego przeznaczeniem najczęściej jest przechowywanie pojazdów mechanicznych. Usytuowanie, wielkość i rodzaj tego typu obiektów budowlanych zależą od wymiarów działki, na której się znajdą, architektury domu mieszkalnego oraz potrzeb jego mieszkańców. Niemniej jednak coraz większą popularnością cieszą się wygodne garaże blaszane.

Dlaczego blacha

W wielu przypadkach dla inwestorów planujących zakup garażu liczą się przede wszystkim czas i pieniądze. Naprzeciwko tym potrzebom wychodzą firmy zajmujące się produkcją garaży z blachy. Obiekty budowlane tego typu to rozwiązania, które swoją popularność zawdzięczają wielu atutom. Należą do nich:

  • lekkość konstrukcji,
  • szybkość i łatwość montażu lub ewentualnego demontażu,
  • dostępność w różnych rozmiarach,
  • niska cena,
  • możliwość przemieszczania konstrukcji,
  • możliwość wykorzystania jako magazyn.

Dodatkowo warto pamiętać, że oprócz kosztów zakupu i montażu konstrukcji, musimy się
w tym wypadku zatroszczyć w zasadzie jedynie o podjazd i odpowiednie podłoże na postawienie obiektu i miejsce postojowe.

Na co zwracać uwagę kupując garaż blaszany

Wydawać by się mogło, że zakup tego typu obiektów to prosta i niewymagająca głębszego przemyślenia decyzja. Co prawda współcześni producenci takich konstrukcji, tacy jak Edyta Kurnik PPHU Estal. Producent garaży blaszanych, kojców dla psów, bram garażowych dokładają wszelkich starań, aby garaże blaszane charakteryzowały się odpowiednimi właściwościami, niemniej jednak warto pamiętać, że nie wszystkie one są takie same. Dlatego też nie warto koncentrować się wyłącznie na poszukiwaniu blaszaka w jak najniższej cenie, ale zwrócić także uwagę na parametry techniczne tego typu budynków, takie jak:

  • rodzaj i grubość blachy – im grubsza blacha tym solidniejszy garaż, a jej rodzaj wpływa również na odporność na działanie korozji,
  • typ konstrukcji (np. kątowniki, profile) – on sprawia, że budynek jest stabilny i odporny na silne wiatry czy ciężar śniegu na dachu,
  • konstrukcja drzwi, okien, wzmocnień i zawiasów.

Warto również pamiętać, że na rynku dostępne są gotowe garaże blaszane w wersji ocieplonej i nieocieplonej. Garaże drugiego rodzaju są tańsze i ochronią nasz samochód przed deszczem czy śniegiem, natomiast nie będą stanowiły bariery przed niskimi temperaturami. Nie należy jednak bagatelizować zagadnień cieplnych i wilgotnościowych. Decydując się na ocieplenie konstrukcji do wyboru mamy dwie zasadnicze metody: obłożyć garaż od środka styropianem lub obłożyć styropianem od zewnątrz, a następnie pokryć klejem i tynkiem strukturalnym. Niestety działania te podnoszą całkowity koszt inwestycji. Dlatego też blaszany garaż nieocieplony najlepiej sprawdza się, gdy jest konstrukcją tymczasową. Jeżeli ma być trwałym schronieniem dla samochodu to znacznie lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w garaż już ocieplony. Takie działanie pozwoli na uniknięcie dodatkowych wydatków. Przed zakupem lub wykonaniem tego typu konstrukcji warto zapoznać się z przepisami prawa. Budowa większych garaży wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Niedopełnienie odpowiednich formalności to duże ryzyko, które wiąże się z możliwością nałożenia na nas dotkliwych kar finansowych.

Komu zlecić postawienie garażu

Planując postawienie tego typu konstrukcji na własnej działce możemy oczywiście pokusić się o jej samodzielne wykonanie. Pamiętajmy jednak, że przy braku odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i narzędzi efekt naszej pracy będzie co najmniej niezadawalający. Okazuje się, że zakup gotowego garażu blaszanego jest również tańszym rozwiązaniem niż samodzielna budowa, która wiąże się nie tylko z zakupem  materiałów budowlanych, ale także kosztami ich przewiezienia oraz koniecznością poświęcenia znacznej ilości czasu na tego typu przedsięwzięcie. Dlatego warto rozważyć nawiązanie współpracy z firmą oferującą tego typu usługi, jak na przykład wspomniana Edyta Kurnik PPHU Estal z siedzibą w Krasnem- Lasocicach. Działają oni od 2001 r. i specjalizują się w produkcji garaży blaszanych. W swojej ofercie mają także szeroki wybór konstrukcji takich jak wiaty, kojce dla psów, kioski, bramy garażowe, pomieszczenia gospodarcze, kontenery magazynowe oraz schody budowlane. Zatrudniają doświadczonych pracowników oraz dysponują zautomatyzowanym parkiem maszynowym i rozbudowanym zapleczem transportowym.

Garaż blaszany jest bardzo przydatnym pomieszczeniem. Posiada on wiele zalet, a przede wszystkim jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż trzymanie samochodu pod gołym niebem, gdzie narażony jest on na złe warunki atmosferyczne, akty wandalizmu, a nawet kradzież.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz