Materiał Partnera

Galeria Antykwaryczna na Zamku Książ – meble z duszą

Galeria Antykwaryczna na Zamku Książ – meble z duszą

W Wałbrzychu, w pięknych komnatach Zamku Książ znajduje się Galeria Antykwaryczna Gabi. Nie można sobie chyba wyobrazić lepszej oprawy dla takiej działalności. Tu naprawdę można poczuć duszę tych mebli, dopełnioną przez równie stylowe wnętrza. Zgromadzone tu przedmioty wzbudzą podziw nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów. Przyjrzyjmy się zatem bliżej ofercie Galeria Antykwaryczna.

Pasja i doświadczenie

Stare meble trzeba kochać. Są niepowtarzalne i tak właśnie trzeba je traktować. Doskonale wiedzą o tym pracownicy Galerii Antykwarycznej, położonej w Wałbrzychu, w komnatach na Zamku Książ. Działa ona nieprzerwanie już prawie trzydzieści lat, co świadczy o jej bogatym doświadczeniu i wiedzy na temat antyków.

Antykwariat współpracuje z najlepszymi pracowniami renowacji i konserwacji zabytków, dzięki czemu mogą zapewnić swoim klientom wyłączenie przedmioty zadbane i wysokiej jakości. Długoletnie doświadczenie przekłada się również na charakter obsługi. Pracownicy są w stanie pomóc i doradzić w kwestii wystroju wnętrz zarówno domów oraz biur, jak i dworków czy pałaców. Kupujący otrzymają również wszelkie informacje na temat użytkowania nabytych przedmiotów, ich pielęgnacji i transportu.

Antyki są atrakcyjnym elementem wystroju z każdego punktu widzenia. Zdaniem Galerii Antykwarycznej antyki łączą w sobie przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Przeszłość, ponieważ są śladem tego, co minęło. Teraźniejszość, ponieważ ponadczasowe style oryginalnych mebli wciąż mają wysokie walory estetyczne. Przyszłość, ponieważ odpowiednio zadbane będą służyć swoim właścicielom wiele lat – niejednokrotnie dłużej niż twory współczesnych producentów.

Różnorodność antyków

Antyki to nie tylko meble, choć te stanowią ich liczną grupę. W ofercie Galerii Antykwarycznej znaleźć możemy różnorodne epoki oraz style. Wśród tych ostatnich warto zwrócić uwagę na neobarokowy czy też neorenesansowy, które i dziś zachwycą nas detalicznymi zdobieniami w duchu czasów, które reprezentują. Mieć taki mebel w domu to jak mieć w ręku kawałek historii – tym cenniejszy, że materialny.

Wśród bogatego asortymentu odnaleźć można eleganckie stoły, misternie zdobione kanapy i fotele, masywne biblioteki, a nawet komplety mebli. Atrakcją dla kolekcjonerów będą dzieła sztuki, wśród których wymienić należy liczne obrazy i rzeźby, a także cenne monety.

Galeria Antykwaryczna może zaproponować swoim klientom również solidne skrzynie i misternie zdobione kufry, które doskonale sprawdzą się jako miejsce przechowania innych wartościowych przedmiotów.

Opracowanie:
Wałbrzych, Piastów Śląskich 1
tel. 668 423 304
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz