Materiał Partnera

Galanteria metalowa - przykłady rozwiązań

Galanteria metalowa - przykłady rozwiązań

Wraz z postępem technologicznym i dynamicznym rozwojem przemysłu, zapotrzebowanie na wysokiej jakości elementy metalowe systematycznie wzrasta. Detale wykonywane ze stali, aluminium i innych metali trafiają niemal do każdej branży. W jaki sposób produkuje się obecnie galanterię metalową, jaki asortyment produktów się do niej zalicza i gdzie dokładnie znajduje ona zastosowanie?

Produkcja galanterii metalowej

Rosnące zapotrzebowanie na produkcję detali metalowych, szczególnie w przypadku produkcji masowej, wymaga zastosowania nowoczesnych technologii, do których należy obróbka skrawaniem CNC, czyli przy pomocy sterowania numerycznego. Maszyny wyposażone w specjalne sterowniki można łatwo programować, co pozwala na uzyskanie serii wysokiej jakości identycznych elementów metalowych. Do najpopularniejszych metod obróbki CNC należy frezowanie, toczenie, ale też wiercenie oraz gwintowanie. Automatyzacja procesu pozwala na bardziej ekonomiczną i precyzyjną produkcję dobrych jakościowo detali.

Galanteria metalowa – przykłady

Do zalet obróbki CNC należy możliwość wykonywania elementów metalowych nawet o skomplikowanej geometrii i zróżnicowanych wymiarach, gdzie zakres średnic wynosi od 2 do 200 mm, jak to jest w przypadku detali wytwarzanych przez firmę Staltim z Częstochowy, której specjalnością jest obróbka skrawaniem w technologii CNC. Dzięki temu możliwa jest produkcja bogatego asortymentu galanterii metalowej na indywidualne zamówienie. Do najczęściej produkowanych detali metalowych zaliczyć można:

  • cylindry,
  • zawory,
  • tarcze, blaszki,
  • haczyki,
  • nakrętki,
  • wkręty,
  • kątowniki, narożniki,
  • zapięcia, zatrzaski,
  • zawiasy, okucia,
  • i wiele innych.

Zastosowanie detali metalowych

Detale metalowe wykorzystywane są w niemal każdej branży. Znajdują one zastosowanie m. in. w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie przy ich użyciu produkuje się różnego rodzaju części i instalacje samochodowe. Wykorzystuje się je również w krawiectwie i kaletnictwie, do wyrobu odzieży, obuwia i dodatków, np. torebek. Elementy metalowe to także podstawa funkcjonowania maszyn i urządzeń dla hydrauliki siłowej, ale też wentylacji i klimatyzacji. Oprócz tego galanteria metalowa trafia również do branży oświetleniowej i meblarskiej, a także do producentów artykułów dziecięcych, np. wózków, oraz dekoracyjnych. Jak zatem się okazuje, produkcja wysokiej jakości galanterii metalowej przy pomocy nowoczesnych metod obróbki CNC to w dzisiejszych czasach jeden z fundamentów funkcjonowania szeroko pojętego przemysłu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz