Materiał Partnera

Gabinet weterynaryjny - jakie świadczy usługi?

Gabinet weterynaryjny - jakie świadczy usługi?

Na rynku pojawia się coraz więcej gabinetów weterynaryjnych. Nic dziwnego! W końcu wiele osób decyduje się na przygarnięcie bądź też zakup zwierzaka. Z domowym pupilem trzeba regularnie chodzić do weterynarza, aby był chroniony przed chorobami, a tym samym ich nie roznosił. Bardzo ważne są szczepienia, jak i odrobaczanie, szczególnie gdy w domu są małe dzieci. Jakie usługi oferuje lecznica weterynaryjna? Kiedy powinieneś się do niej udać?

Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę do weterynarza?

Zaraz po adopcji lub zakupie domowego zwierzaka powinieneś wybrać się na pierwszą wizytę weterynaryjną, podczas której lekarz sprawdzi jego stan ogólny. Ponadto poinformuje Cię, jakie szczepienia i zabiegi należy wykonać. Bardzo często zwierzaki mają ukryte schorzenia, które nie dają objawów. W tym przypadku lekarz je wykryje i zleci ewentualne leczenie (warto zaznaczyć, że wcześniejsze leczenie daje lepsze rokowania). Aby stres zwierząt związany z badaniem był jak najmniejszy, powinieneś umówić się na konkretną godzinę (wtedy będziesz miał pewność, że tylko Ty będziesz w poczekalni). Ponadto warto zabrać ulubione przysmaki!

Jakie usługi świadczone są w gabinecie weterynaryjnym?

  • szczepienia psów i kotów (obowiązkowe i dodatkowe)
  • wykonywanie kastracji zwierzaków (operacyjne oraz farmakologiczne)
  • USG zwierząt (dotyczy to poszczególnych narządów)
  • RTG
  • przepisywanie recept na niezbędne leki
  • leczenie hormonalne
  • zabieg wycinania guzów
  • antykoncepcja farmakologiczna
  • przeprowadzenie cesarskiego cięcia
  • chirurgia zwierząt.

W zależności od przychodni weterynaryjnej w ofercie mogą znajdować się również inne usługi weterynaryjne. Jeżeli zależy Ci na jakiejś konkretnej, powinieneś zadzwonić bądź też sprawdzić ich stronę internetową w celu weryfikacji.  Aby wybrać godny polecenia gabinet weterynaryjny, musisz sprawdzić kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest sprawdzenie opinii (możesz to zrobić w internecie, jak i zasięgnąć informacji od znajomych). Drugą kwestią jest zdobycie informacji na temat posiadanych kwalifikacji, a także doświadczenie danego lekarza weterynarii. Trzecią sprawą jest zorientowanie się, jak wygląda gabinet w danej przychodni. Powinien on zawierać wszystkie niezbędne sprzęty do wykonywania zabiegów, a przede wszystkim być czysty i schludny. Lekarz powinien pracować w fartuchu oraz posiadać ochronne rękawiczki! Jednym z miejsc, które spełnia wszystkie wymogi i wyróżnia się bardzo dobrymi rekomendacjami wśród klientów jest Piekary Gabinet Weterynaryjny Regina Łatanowska!

Opracowanie:
Legnica, Ziemnicka 12
tel. 603 111 487
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz