Artykuł sponsorowany

Gabinet weterynaryjny Błażeja i Józefa Kozarów – odpchlenie, odrobaczanie i odkleszczanie zwierząt

Gabinet weterynaryjny Błażeja i Józefa Kozarów – odpchlenie, odrobaczanie i odkleszczanie zwierząt

Zdrowie zwierząt domowych jest uzależnione nie tylko od szczepienia ich zgodnie z kalendarzem czy też od regularnych wizyt u weterynarza. Właściciele kotów i psów muszą pamiętać również o regularnej profilaktyce przeciwkleszczowej, a także o odpchleniu oraz odrobaczeniu pupila. Jak to zrobić? Wcześniej warto skonsultować się z pracownikami gabinetu weterynaryjnego Józefa i Błażeja Kozarów.

Jak pchły pogarszają jakość życia zwierząt domowych?

Choć pchły kojarzą się z wyjątkowo uciążliwymi pasożytami, które pojawiają się u bezpańskich psów lub też u zwierząt przebywających w schroniskach, to jednak warto podkreślić, że brak regularnej profilaktyki jest ryzykiem pojawienia się ich u zadbanych pupili. Największym problemem są tutaj dokuczliwe zmiany skórne, przez które zwierzę ciągle się drapie i nie może normalne funkcjonować. Z czasem takie objawy dają również dolegliwości bólowe i przyczyniają się do pogorszenia samopoczucia czworonoga lub mruczka. W związku z tym warto regularnie przeglądać sierść zwierzaka, a także udać się na kontrolę do weterynarza.

W gabinecie weterynaryjnym pupil zostanie poddane dokładnej diagnostyce, a lekarz dostosuje metodę leczenia do wieku milusińskiego, ale również jego stanu zdrowia czy też rodzaju sierści. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o tym, że pchły są nie tylko uciążliwym problemem, ale ich obecność wiąże się również ze zwiększeniem ryzyka wystąpienia wielu chorób, takich jak wąglik, bartoneloza, a u kotów – również białaczka. Regularne odpchlenie jest więc zarówno skutecznym sposobem na zabezpieczenie zwierząt domowych i podwórkowych przed pojawieniem się uciążliwych pasożytów, jak i działaniem profilaktycznym, które uchroni czworonoga przed poważnymi schorzeniami.

Dlaczego należy pamiętać o regularnym odrobaczaniu?

Pchły to jednak niejedyny problem, z którym borykają się właściciele zwierząt domowych. Równie ważne jest bowiem odrobaczanie pupilów. Zgodnie z zaleceniami, środki eliminujące pasożyty bytujące w układzie pokarmowym podaje się przynajmniej cztery razy w roku. Częstotliwość jest oczywiście zależna od wielu czynników. Zwierzęta, które spędzają czas na podwórku, być może będą potrzebować zwiększenia ilości dawek, natomiast szczenięta – ich ograniczenia. W związku z tym warto przed podaniem odpowiednich środków skonsultować się z weterynarzem, który pomoże także przy doborze odpowiednich leków.

A co z odkleszczaniem?

Z uwagi na to, że kalendarzowa wiosna już się zaczęła, pierwsze kleszcze zaczynają pojawiać się nie tylko w lasach i na wysokich łąkach, ale nawet na miejskich trawnikach. Groźne pajęczaki są niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Co więcej, z pojedynczymi osobnikami można spotkać się nawet zimą. W związku z tym gabinet weterynaryjny Józefa i Błażeja Kozarów w celu odkleszczania warto odwiedzać nie tylko w sezonie wiosennym czy letnim. Z racji tego, że kleszcze są nosicielami wielu chorób, w tym boreliozy, która wiąże się z ogromnym cierpieniem u czworonogów, lepiej ustalić z weterynarzem plan podawania środków przeciw kleszczom. Dzięki regularnemu odpchleniu, odrobaczeniu i odkleszczaniu zwierzaki domowe mogą cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz