Materiał Partnera

Gabinet stomatologiczny nie taki straszny

Gabinet stomatologiczny nie taki straszny

Edukacja zdrowotna w naszym kraju przynosi wyniki, gdyż coraz więcej z nas stosuje profilaktykę stomatologiczną. Regularnie myjemy zęby oraz, jak pokazują statystyki, korzystamy przynajmniej raz w roku z wizyt kontrolnych w gabinecie dentystycznym. Nikt nie lubi "borowania", więc wolimy zapobiegać, a jeśli już potrzebne będzie leczenie stomatologiczne, to najlepiej by było jak najmniej bolesne. Najlepszą gwarancję daje wczesne wykrycie próchnicy.

Stomatolog z doświadczeniem godzien zaufania

Nowoczesna stomatologia dysponuje wieloma zdobyczami techniki, od mikroskopów i kamer, po wysokiej jakości bezpieczne znieczulenia, ale i tak najważniejsze w tym wszystkim jest doświadczenie lekarza. Tylko lata spędzone na praktyce stomatologicznej i zmierzenie się z wieloma różnorodnymi przypadkami medycznymi pozwoli dentyście na prawidłowe zdiagnozowanie problemów z uzębieniem i to zanim jeszcze zaczną nam one sprawiać kłopot. Najnowsze metody leczenia wczesnych zmian próchniczych, które oferuje gabinet stomatologiczny Ewy Oleksy w Rabie Wyżnej, bazują na zewnętrznych opatrunkach i uzupełnianiu fluoru, dzięki którym nie ma konieczności naruszania szkliwa. Jeśli próchnica jest jednak zaawansowana i konieczne jest otwarcie zęba w celu usunięcia zaatakowanych tkanek, materiały wykorzystywane do plombowania zębów nie tylko stanowią barierę zabezpieczającą je przed dalszym uszkodzeniem, lecz sprzyjają naturalnej regeneracji zębiny i miazgi. Stomatolog z doświadczeniem ma jeszcze jedną zaletą – potrafi zapewnić pacjentowi komfort i poczucie bezpieczeństwa. Idąc na wizytę do gabinetu stomatologicznego powinniśmy czuć się pewni, że lekarz stomatolog zadba o nas i udzieli wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania.

Dziecko u dentysty

Innym trudnym dla nas zagadnieniem jest nauczenie naszych pociech zasad profilaktyki stomatologicznej. Przecież nie każdy dentysta potrafi poradzić sobie z dziećmi, które są zwykle ruchliwe, ciekawskie a czasem wciąż jeszcze przestraszone wizytą. W zaufanym gabinecie dentystycznym najmłodsi pacjenci powinni mieć czas i możliwość oswojenia się z nowym miejscem tak, by nie kojarzyło im się z czymś nieprzyjemnym. Ale za to, by stało się to możliwe, odpowiedzialność muszą wziąć rodzice. Korzystnie jest, jeśli na pierwszą wizytę u dentysty pójdziemy z dzieckiem, kiedy jeszcze wszystkie ząbki są zdrowe. Nie tylko da to maluchowi komfort, ale też umożliwi przeprowadzenie zupełnie bezbolesnych zabiegów profilaktycznych, jak lakierowanie i lakowanie zębów. Lakowanie to wypełnienie bruzd w powierzchni zębów, co uniemożliwia wnikanie tam bakterii, zaś lakierowanie zębów polega na pokryciu ich warstwą, która zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi a zarazem dostarcza dodatkową porcję fluoru.

Opracowanie:
Raba Wyżna 79
tel. 18 267 11 59
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz