Materiał Partnera

Gabinet Stomatologiczny Estetyka – stomatologia zachowawcza dla każdego

Gabinet Stomatologiczny Estetyka – stomatologia zachowawcza dla każdego

O uzębienie należy dbać już od najmłodszych lat. To bowiem odpowiednia pielęgnacja wpływa nie tylko na ich wygląd, ale także na stan płytki. Zęby na co dzień narażone są na wpływ niekorzystnych czynników, dlatego poza zachowaniem zasad higieny musimy pamiętać także o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Kompleksowe usługi dotyczące stomatologii zachowawczej oferuje Gabinet Stomatologiczny Estetyka. Co znajdziemy w ofercie?

Podstawowe zabiegi stomatologii zachowawczej

Stomatologa zachowawcza to bardzo rozbudowana dziedzina, która obejmuje czynności pozwalające nam utrzymać zęby w pięknym stanie przez długi czas. Skupia się ona głównie na leczeniu próchnicy, która jest główną przyczyną niszczenia się zębów i ich osłabienia. W ramach stomatologii ogólnej specjalista kontroluje stan jamy ustnej oraz zębów, dzięki czemu jest w stanie wykryć wczesne ogniska próchnicy i rozpocząć ich leczenie. Próchnica dotyczy dzieci już od najmłodszych lat życia, a więc pojawia się także na zębach mlecznych, jeżeli nie są one regularnie i dokładnie myte. Jeżeli choroba jest w początkowym stadium, wystarczy przeprowadzić remineralizację, natomiast bardziej zaawansowany problem usuwany jest mechanicznie.

Leczenie kanałowe

Zdarza się jednak, że uszczerbek zęba jest na tyle poważny, iż konieczne jest przeprowadzenie kanałowego leczenia zębów. Jak sugeruje pracownik Gabinetu Stomatologicznego Estetyka, endodoncja jest koniecznością, gdy stan zapalny miazgi zęba jest na tyle poważny, że nie da się go wyleczyć w żaden inny sposób. Leczenie kanałowe polega na oczyszczeniu kanałów zęba ze zmienionej chorobowo tkanki, a także na zdezynfekowaniu leczonego miejsca. Dopiero po tym można przystąpić do wypełnianie kanałów sztucznym komponentem, który dokładnie wchodzi w każdą szczelinę. Następnie stomatolog zakłada plombę, która zabezpieczy zęba. Pomimo że zabieg endodoncji może wydawać się bardzo nieprzyjemny, nie musimy się go obawiać. Jeżeli przeprowadzi go doświadczony dentysta, możemy być pewni, że całość czynności zostanie przeprowadzona profesjonalnie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz