Materiał Partnera

Gabinet stomatologiczny Dentis – bezbolesne leczenie kanałowe

Gabinet stomatologiczny Dentis – bezbolesne leczenie kanałowe

Gabinet stomatologiczny Dentis znajduje się w Bytomiu. Działa od 1997 roku. Prowadzi go lek. stom. Barbara Boczarowska-Jarek. Gabinet jest wyposażony w nowoczesny sprzęt, który zapewnia pacjentom nie tylko profesjonalne leczenie, ale również duży komfort. Zadbaj o swój piękny uśmiech i zgłoś się do gabinetu stomatologicznego Dentis. Oferuje on szereg usług dentystycznych, w tym bezbolesne leczenie kanałowe.

Profesjonalne leczenie endodontyczne – tylko w gabinecie Dentis

W gabinecie stomatologicznym Dentis w Bytomiu można skorzystać z bezbolesnego leczenia endodontycznego, nazywanego często leczeniem kanałowym. Zabiegi z zakresu endodoncji są konieczne przy bardzo głębokich ubytkach, a także przy martwicy miazgi. Wykorzystuje się je również w leczeniu zębów po złamaniach lub zwichnięciach, jak również przed wykonaniem korony lub mostu. Lek. stom. Barbara Boczarowska-Jarek specjalizuje się w rozpoznawaniu oraz leczeniu chorób miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych. Gabinet stomatologiczny Dentis jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki czemu możliwe jest wykonanie profesjonalnego leczenia i zadbanie o komfort pacjentów. Gdy konieczne jest wdrożenie leczenia kanałowego, w gabinecie Dentis możemy zdecydować się na całkowite wyleczenie zęba podczas jednej wizyty, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Większość stomatologów częściej praktykuje przeprowadzanie leczenia endodontycznego podczas kilku wizyt, co jest dość uciążliwe dla pacjentów.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesne. Na początkowym etapie stomatolog usuwa z zęba próchnicę i zapewnia sobie dojście do kanałów, odpowiednio przygotowując koronę zęba do zabiegu. Następnie usunięta zostaje miazga zęba, która najczęściej uległa już martwicy. W kolejnym etapie leczenia kanały korzeniowe są oczyszczane oraz lekko poszerzane w celu usunięcia bakterii, które mogłyby zainfekować zębinę. Kanały dokładnie wypłukuje się specjalnym roztworem dezynfekującym. Następnie kanały zostają osuszone i wypełnione preparatami uszczelniającymi, a ząb w zależności od rodzaju ubytku zamknięty za pomocą plomby lub odbudowy protetycznej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz