Artykuł sponsorowany

Funkcjonalne drabiny do zadań specjalnych

Funkcjonalne drabiny do zadań specjalnych

Drabina to przedmiot, który wykorzystywany jest w wielu sytuacjach życia codziennego. Z pozoru prosta konstrukcja, w postaci dwóch pionowych belek połączonych poprzecznymi stopniami, znajduje szerokie zastosowanie, zwłaszcza w przypadku prac wysokościowych wymagających wykonania precyzyjnych czynności. Jakie są rodzaje drabin i do czego się je wykorzystuje? Z czego są produkowane? Jakie zasady bezpieczeństwa trzeba zachować przy jej użyciu?

Z włókna szklanego dla elektryków

Wbrew pozorom korzystanie z drabiny nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. To przenośne narzędzie, umożliwiające przemieszczanie się między różnymi poziomami wymaga zachowania wszelkich środków ostrożności. Zwłaszcza w przypadkach, w których stanowi samodzielne stanowisko pracy lub wykorzystywana jest do niebezpiecznych czynności należy bezwzględnie zapoznać się z jej instruktażem. Drabiny z włókna szklanego charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Jak mówią specjaliści z Mat-Project, narzędzia te produkowane są z myślą o trudnych i niesprzyjających warunkach panujących na wysokości, na które narażeni bywają przeważnie elektrycy. Zadaniem tego typu drabin jest ochrona przez ryzykiem związanym z obcowaniem z wysokim napięciem lub uszkodzonymi instalacjami. Wysokiej jakości materiały używane do ich produkcji charakteryzują się właściwościami izolacyjnymi. Wykonywane czynności są w pełni bezpieczne, co znacząco poprawia komfort pracy. Mogą występować w formie przystawnej lub postawnej, w zależności od okoliczności prowadzonych prac elektrycznych.

Wielofunkcyjne drabiny aluminiowe

Drabiny aluminiowe, w odróżnieniu od poprzednich, nie mogą być stosowane podczas prac związanych z elektryką. Cechują się bowiem wysokim przewodnictwem. Co nie zmienia faktu, że to jedne z najpopularniejszych narzędzi, dające szerokie możliwości wykorzystania. Używa się je w trakcie remontów, wykończenia wnętrz czy innych prac budowlanych na wysokości, a także w ogrodzie i podczas prac konserwatorskich. Są lekkie, przez co bardzo mobilne i praktyczne w przemieszczaniu się. Szerokie profile zapewniają stabilność, a antypoślizgowe nakładki maksymalizują bezpieczeństwo. Wśród drabin dostępnych w ofercie Mat-Project, znaleźć można te przystawne, rozstawne, niewymagające dodatkowego podparcia oraz jedno- i dwustronne. Drabiny rozsuwane to modele o dużym zakresie rozpiętości, dzięki czemu istnieje możliwość dowolnego modyfikowania wysokości, w zależności od rodzaju prowadzonych prac. Oprócz tego z aluminium produkuje się wielofunkcyjne drabiny z platformą roboczą, dzięki którym w wielu przypadkach nie ma konieczności przestawiania jej. Powierzchnia użytkowa zapewnia szeroki zakres ruchu. Co więcej, modele te można zaadaptować na schody lub mostek.

Platformy na kółkach

Drabiny platformowe wykorzystywane są m. in. w gastronomii, w szpitalach, a także w miejscach, gdzie podstawowym wyposażeniem pomieszczeń są regały, czyli biblioteki, archiwa czy biura gromadzące ogromne ilości dokumentów. By zwiększyć ich mobilność, wyposażone zostały w samoblokujące kółka, które dodatkowo zapewniają stabilność i zabezpieczają przez upadkiem w trakcie sięgania przedmiotów z wysoko położonych półek czy regałów. Oprócz tego większość platformowych drabin posiada blat roboczy na książki czy dokumenty, co ogranicza wielokrotne wchodzenie i schodzenie z niej.

Opracowanie:
Laski, Sezamkowa 10
tel. 22 721 16 80
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz