Materiał Partnera

Funkcjonalna pralka – o czym powinniśmy wiedzieć?

Funkcjonalna pralka – o czym powinniśmy wiedzieć?

Sprzęt gospodarstwa domowego to podstawa wyposażenia mieszkania. Nie umiemy wyobrazić sobie życia bez tych sprzętów, które znacząco ułatwiają nasze życie. Jednym z takich urządzeń jest pralka. Jej zakup powinien być jednak dobrze przemyślany, na rynku bowiem dostępne są modele o szerokim zakresie funkcji i różnym stopniu zaawansowania. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze?

Pralka na miarę potrzeb

Wybór wyposażenia domu czy mieszkania, w tym też wybór artykułów gospodarstwa domowego w dużym stopniu uzależniony jest od przestrzeni, jaką dysponujemy. Wybierając pralkę, powinniśmy zatem wziąć pod uwagę miejsce, w jakim planujemy ją umieścić. Standardowa szerokość tych urządzeń wynosi około 60 centymetrów. Zastanowić się też musimy nad sposobem montażu – czy będzie to pralka wolnostojąca, czy pod zabudowę. Pierwsze rozwiązanie jest praktyczne i nie sprawia problemów podczas montażu, drugie ma większe walory estetyczne. Pamiętać musimy, że w przypadku zabudowy, trudniejsza będzie naprawa pralki.

Ponadto mamy wybór między pralkami ładowanymi od góry oraz od frontu. Te pierwsze zazwyczaj są węższe, dlatego częściej spotkamy się z nimi w małych łazienkach, gdzie jest niewiele miejsca. Pralki ładowane od frontu natomiast są wygodniejsze w użytkowaniu. Parametry, które musimy wziąć pod uwagę, dokonując zakupu to:

  • ładowność bębna;
  • klasa efektywności energetycznej;
  • klasa efektywności prania;
  • poziom hałasu emitowanego przez urządzenie.

Ładowność bębna zależeć będzie od tego, ile osób korzysta z pralki. W przypadku jednej czy dwóch osób wystarczy pralka o pojemności 4 kilogramów, natomiast dla całej rodziny najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie o ładowności 7 kilogramów. Klasa efektywności energetycznej natomiast pozwala określić nam pobór mocy w ciągu roku.

Naprawa pralki

Wszystkie urządzenia należące do artykułów gospodarstwa domowego mają ograniczoną żywotność. Zależy ona nie tylko od jakości sprzętu, ale również od tego, czy poprawnie z niego korzystamy. Zdarzają się też nieprzewidziane usterki.

Niezależnie jednak od powodu awarii, pralka nie jest urządzeniem, które możemy naprawić samodzielnie. Jeśli pojawi się problem, wezwać musimy serwis AGD, taki jak Elektroserwis działający na terenie Siemianowic Śląskich. Warto znaleźć firmę, która zajmuje się naprawą AGD jeszcze zanim wystąpi w naszym urządzeniu jakakolwiek usterka. Dzięki temu będziemy na taką okoliczność przygotowani, co zdecydowanie zmniejszy nasz stres.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy, której zlecimy naprawę AGD w naszym domu? Kluczowe jest tu doświadczenie w tej dziedzinie oraz atrakcyjne ceny. Pralki, szczególnie te najnowsze, są kosztowne, dlatego dobry serwis ma tu ogromne znaczenie.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz