Artykuł sponsorowany

Funkcjonalna garderoba w ofercie firmy ELMIR

Funkcjonalna garderoba w ofercie firmy ELMIR

Nie każdy może sobie pozwolić na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia do przechowywania odzieży, pościeli i innych domowych tekstyliów. Ci, którzy mają to szczęście, powinni zadbać o maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Może w tym pomóc firma ELMIR z Białegostoku, która specjalizuje się w tworzeniu garderób na wymiar. Jakie rozwiązania ułatwiające organizację rzeczy oferują fachowcy ze wspomnianego wyżej zakładu meblarskiego?

Jak zaplanować wnętrze garderoby?

Funkcjonalna garderoba to taka, w której nie trzeba biegać od jednej półki do drugiej, by skompletować dzienną stylizację. Regały i wieszaki powinny być zaplanowane w ciągu, który ułatwi intuicyjny wybór ubrań. W celu ułatwienia organizacji odzieży i tekstyliów firma ELMIR proponuje podzielić garderobę na strefy. Pierwszym krokiem jest wydzielenie strony dla każdej osoby, która z garderoby będzie korzystać.

Następnie każda ze stron powinna zostać podzielona na wspomniane już strefy, czyli np. miejsce na bieliznę, buty, odzież wierzchnią, sezonową bądź wieczorową. Ostatnim krokiem jest personalizacja modułów w ramach konkretnej strefy, czyli dobór najlepszego sposobu przechowywania danej grupy ubrań i akcesoriów. Dzięki takiej organizacji w garderobie zawsze będzie panować porządek, a najpotrzebniejsze rzeczy będą od razu pod ręką.

Co gdzie przechowywać, czyli kilka słów o organizacji odzieży i dodatków

Odzież wierzchnią i marynarki warto umieścić na drążkach z wieszakami umieszczonymi w górnej partii zabudowy garderobianej. Centralną część lepiej pozostawić na drążki na koszule, sukienki i kreacje wieczorowe. T-shirty, bluzy i odzież sportowa może spocząć na półkach o regulowanej wysokości. Jeśli chodzi o bieliznę, to dla higieny i lepszej organizacji, powinno się ją przechowywać w szufladach ze specjalnymi przegródkami.

W funkcjonalnej garderobie znajdzie się też miejsce na kapelusze, apaszki, krawaty i biżuterię. Takie rzeczy zwykle przechowuje się w płytkich szufladach z miękkimi wkładami. A jak przechowywać buty i domowe tekstylia? Jak tłumaczy specjalista z firmy ELMIR:

„Buty można przechowywać w specjalnie wydzielonej strefie półek wysuwanych na prowadnicach lub zamontowanych na stałe. Na życzenie klienta obuwie możemy wyeksponować też na przeszklonym regale. Na takie rozwiązanie często decydują się panie lubujące się w drogich, markowych butach. Ciężkie swetry, pościele i koce muszą „oddychać”, a więc wymagają dodatkowej wentylacji. O to również zadbamy, tworząc miejsce na domowe tekstylia.”

Firma ELMIR stworzy estetyczną i praktyczną garderobę dla najbardziej wymagającego klienta. Zapraszamy do skorzystania z jej usług.

Opracowanie:
Zaścianki, Szosa Baranowicka 64/1
tel. 85 746 62 06
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz