Artykuł sponsorowany

Fundacja Pełna Życia i jej niezwykły projekt WSPORNIK

Fundacja Pełna Życia i jej niezwykły projekt WSPORNIK

Z roku na rok w Polsce działa coraz więcej fundacji oraz innego typu organizacji charytatywnych. Wiele z nich realizuje projekty, które kierowane są do seniorów, wielodzietnych rodzin, pacjentów z rzadkimi chorobami czy też do osób potrzebujących wsparcia psychologicznego. Fundacje nie zapominają również o potrzebach niepełnosprawnych. Dowodem na to jest niezwykły projekt WSPORNIK, czyli Punkt Wsparcia Opiekunów, który działa w Krakowie. Opracowała go Fundacja Pełna Życia, niosąca nadzieje na lepsze jutro osobom z niepełnosprawnościami i osobom niesamodzielnym!

O Fundacji Pełnej Życia słów kilka

Krakowska Fundacja Pełna Życia zrzesza wokół siebie multidyscyplinarny zespół specjalistów, którzy wdrażają w życie innowacyjne projekty głównie kierowane dzieciom z niepełnosprawnościami oraz osobom przewlekle chorym, ich rodzinom czy opiekunom. Fundacja ma na swoim koncie wiele sukcesów, do których zaliczyć można m.in. zorganizowanie długofalowej hipoterapii oraz arteterapii dla najmłodszych. Obecnie ważnym projektem organizacji jest zaś WSPORNIK, czyli Punkt Wsparcia Opiekunów. Jaka jest zaś misja Fundacji Pełnej Życia? Jak zdradza jeden z pomysłodawców nowego projektu:

Chcemy być wiodącą organizacją, która odkrywa i popularyzuje najnowsze metody skutecznej rehabilitacji i terapii. Chcemy również inspirować terapeutów do sięgania po coraz to nowsze metody terapeutyczne czy do korzystania z najnowszych technologii i metod w celu usprawnienia swojej pracy i osiągania coraz lepszych efektów. Rodzinom i opiekunom osób niesamodzielnych dajemy zaś ważne wytchnienie w życiu codziennym poprzez pomoc w opiece. Wszystko po to, by świat wokół nas był przyjazny osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom niesamodzielnym.

WSPORNIK, czyli Punkt Wsparcia Opiekunów

Projekt WSPORNIK stworzony został przez doświadczonych specjalistów z Fundacji Pełnej Życia z myślą o osobach niepełnosprawnych, osobach niesamodzielnych oraz osobach odgrywających rolę opiekunów długoterminowych. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą odpowiedzialnością muszą wykazywać się wszyscy ci, którzy na co dzień dbają o dobro swoich bliskich w potrzebie. Opiekunowie również wymagają specjalistycznego wsparcia tak, by mieli oni siłę i pozytywną energię do dalszego działania.

Jak tłumaczą zaś pomysłodawcy projektu WSPORNIK z Fundacji Pełnej Życia, główną misją nowego programu jest zaspokajanie potrzeb opiekunów osób niesamodzielnych w tych obszarach, w których należytego wsparcia nie uzyskują oni m.in. z państwowego systemu opieki. Z projektu skorzysta wiele krakowskich rodzin, które mogą zostać członkiem rodziny WSPORNIK bez ponoszenia żadnych kosztów. Na jaką pomoc mogą liczyć opiekunowie osób niesamodzielnych dzięki takiemu projektowi prospołecznemu?

Świadczenia oferowane w ramach projektu WSPORNIK

Projekt WSPORNIK rozwija i poszerza doświadczenia z realizacji Krakowskiego Centrum Informacji i Wsparcia dla Opiekunów Osób Niesamodzielnych, który objął pomocą ponad 800 osób. Szczegółowe analizy życia rodzin z członkami niesamodzielnymi i niepełnosprawnymi umożliwiły przygotowanie programu odpowiadającemu na ich potrzeby. Projekt WSPORNIK zapewnia zatem należyte wsparcie psychologiczne i opiekuńcze. Jakie świadczenia mogą zatem wykorzystać opiekunowie osób niesamodzielnych?

Pracownicy Fundacji Pełnej Życia zdradzają, iż WSPORNIK oferuje porady doradców i psychologów, a także lekarzy specjalistów. Liczyć można również na pomoc pracownika socjalnego oraz na profesjonalne usługi pielęgniarskie. Ponadto projekt zakłada tzw. opiekę wytchnieniową dla opiekuna osoby niesamodzielnej w miejscu jego zamieszkania. Oferowane są zajęcia w grupach wsparcia, szkolenia w zakresie całodobowej opieki, a nawet bezpłatne wizyty fizjoterapeutów.

Niebywale istotne jest również to, że projekt WSPORNIK zakłada pomoc w transportowaniu osób niesamodzielnych na terenie Krakowa, dzięki czemu zadbać można o włączanie ich w życie kulturalno-rozrywkowe miasta. Jest to bardzo ważne dla komfortu pacjentów, którzy potrzebują nie tylko właściwej opieki, ale także radości z dnia codziennego. Fundacja Pełna Życia niesie zatem nadzieję na lepsze jutro. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz