Materiał Partnera

Fryzury męskie – czym kierować się przy ich wyborze?

Fryzury męskie – czym kierować się przy ich wyborze?

Fryzura jest niezwykle istotnym elementem męskiej stylizacji. Dla wielu mężczyzn staje się wręcz znakiem rozpoznawalnym, ale warto zdecydować się na jej dopasowanie pod względem nie tylko mody, ale również kształtu twarzy i nie tylko. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z doświadczonym fryzjerem męskim. Jakie stylizacje jest on w stanie zaproponować panom i czym kierować się przy ich wyborze?

Problemy z zakolami i nie tylko

Wielu mężczyzn cierpi na niekontrolowaną i nadmierną utratę włosów. Jest ona spowodowana wieloma czynnikami, spośród których oprócz uwarunkowań genetycznych, warto też wspomnieć o niewłaściwym stylu życia. Spory stres udzielający się każdego dnia w większości przypadków odciśnie piętno na fryzurze, powodując mniejszą ilość włosów znajdujących się na głowie mężczyzny. Jednym z często pojawiających się problemów są charakterystyczne zakola, które nadal jednak pozwalają na stworzenie atrakcyjnej fryzury.

Przy jej wyborze warto zatem kierować się przede wszystkim ilością i gęstością włosów. Przygotowanie fryzury, która nie jest dopasowana pod tym kątem, skutkować będzie rezultatami odbiegającymi od wyobrażeń i oczekiwań. Męski Salon Fryzjerski Hubert Wysokiński to miejsce, w którym klienci poprzez konsultacje przekazują specjaliście swoją wizję stylizacji włosów, ale otrzymują również przemyślane propozycje fryzur dostosowanych do ich wyglądu. Spore znaczenie mają bowiem też rysy twarzy i kształt głowy. Pod tym względem także warto kierować się wskazówkami przekazanymi przez doświadczonego fryzjera męskiego.

Fryzura dopasowana do kształtu twarzy

Grzywka w fryzurach męskich jest rozwiązaniem, które może świetnie zamaskować wspomniane już zakola. Nie sprawdzi się ona jednak w przypadku panów o wąskiej żuchwie i czole. Wysoko ułożone kości policzkowe charakterystyczne dla takiego typu urody pozwalają natomiast na posiadanie nieco dłuższych fryzur. Także i one wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji i regularnego dbania w salonie fryzjerskim. Wspomniana grzywka będzie zdecydowanie lepiej wyglądać w przypadku szerokiego czoła, o czym warto pamiętać.

Najpopularniejszą fryzurą męską jest zdecydowanie mocne skrócenie włosów. To istotnie odpowiednia stylizacja dla wielu panów, jednak warto zadbać o jej właściwe przygotowanie. Cieniowanie i ogólny zarys fryzury muszą być wykonane w sposób profesjonalny. Gwarantuje to wizyta w sprawdzonym męskim salonie fryzjerskim, w którym oprócz samego strzyżenia i modelowania, specjalista zadba o komfortową atmosferę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz