Materiał Partnera

Fronty do mebli kuchennych – czym się kierować przy wyborze?

Fronty do mebli kuchennych – czym się kierować przy wyborze?

Najistotniejszym elementem wystroju kuchni są meble. Z kolei ich najważniejszą częścią są fronty. Na rynku istnieje bogata oferta rodzajowa i kolorystyczna. Czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze? Naszym zdaniem najważniejszy jest materiał. Sprawdźmy, co mamy do wyboru.

Fronty drewniane

Drewno jest najpopularniejszym surowcem wykorzystywanym do wykonywania mebli. Dzięki jego wyjątkowej strukturze meble są trwałe i pięknie się prezentują, nadając wnętrzu wyjątkowego charakteru. Minusem jest jednak to, że szafki z drewna często się rozsychają lub tracą kolor. Pomimo tego surowiec ten ma wiele zalet. Łatwo się odnawia i pięknie wygląda. Trwałość oraz kolor drewnianych frontów uzależniony jest od rodzaju drewna, z jakiego zostały wykonane. Do wyboru mamy m.in. sosnę, świerk, olchę, a także dąb, brzozę, buk i jesion.

Fronty z płyt drewnopochodnych

To najpowszechniejszy materiał wykorzystywany do wykonywania mebli. Najczęściej stosuje się płyty wiórowe lub MDF. Oba rodzaje charakteryzują się wysoką odpornością. Są trwałe, nie pękają, trudniej poddają się działaniu grzybów czy owadów. Ich niewątpliwą zaletą jest niska cena, ale należy pamiętać, że odbija się to na jakości. Wiórowe płyty znacznie łatwiej zawilgocić lub odkształcić.

Fronty ze stali lub szkła

Szkło i stal to dość niekonwencjonalne materiały do tworzenia frontów meblowych, ale zyskują one coraz większą popularność. Główną zaletą jest przede wszystkim oryginalny design. Oprócz tego zarówno stal, jak i szkło są odporne na wodę i wilgoć, a to bardzo duży plus, szczególnie jeśli chodzi o meble kuchenne. Tego typu fronty meblowe są bardzo stylowe i oryginalne, dlatego na tę opcję najczęściej decydują się osoby odważne, lubiące awangardowe rozwiązania.

Opinia eksperta

Jeśli mamy zniszczone meble, lub po prostu chcemy nadać naszemu wnętrzu innego charakteru, nie musimy kupować nowych mebli, wystarczy, że zdecydujemy się na wymianę frontów. Oryginalne zdobienia sprawią, że nasza kuchnia nabierze wyrazu – powiedział specjalista z firmy MEBLOPŁYT PLUS

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz