Materiał Partnera

Frezarka do niwelowania pni - dla kogo?

Frezarka do niwelowania pni - dla kogo?

Frezarka do niwelowania pni, zwana także karczownikiem, to urządzenie niezbędne w narzędziowni osoby zajmującej się drzewami. Do czego służy? W jakich okolicznościach będzie przydatna?

Co to jest frezarka do niwelowania pni?

Frezarka do niwelowania pni, nazywana inaczej karczownikiem, to urządzenie służące do usuwania pieńków i części korzeni pozostających po wycince drzew. Ogólnym wyglądem przypomina dużą kosiarkę, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że różni się od niej między innymi tnącą tarczą przymocowaną na froncie. Na tarczy mogą znajdować się dodatkowe noże, tak jak na przykład w modelu Skorpion F400 od firmy Teknamotor. Cała maszyna, która waży niecałe 200 kilogramów, posiada własny napęd na silnik spalinowy. Wszystko to po to, aby niwelować pnie głęboko pod poziomem gruntu, oczyszczając w ten sposób ziemię.

Dla kogo będzie przydatna?

Frezarki do niwelowania pni są bardzo przydatne, gdy posiada się las i karczuje się go na przykład na potrzeby przemysłowe. Gdy chcemy przystosować zalesioną działkę pod zabudowę domu, także trzeba będzie zakupić takie urządzenie. Warto kupić je dla firmy zajmującej się dbaniem o parki miejskie albo drogi. Gdy posiadamy sad, karczownik także będzie bardzo przydatny do dbania o jego teren. W zasadzie każde przedsiębiorstwo, które w mniejszym lub większym stopniu musi mierzyć się z wyzwaniem usuwania drzew z jakiegoś konkretnego terenu, nie może obyć się bez dobrego, skutecznego i szybko pracującego karczownika. Na nic się nie zda bowiem ścięcie drzewa nawet przy samej ziemi, jeśli w glebie pozostaną korzenie. Mogą one bowiem gnić, podważać grunt i rozrastać się powodując szkody dla ludzkiej działalności.

Czy przyda się w przydomowym ogrodzie?

Jeśli jesteśmy właścicielami przydomowego ogrodu i musimy zmierzyć się z wycinką drzew, koniecznie powinniśmy pomyśleć o urządzeniu, które zniweluje pozostały pieniek i niewidoczne korzenie, znajdujące się pod ziemią. Zakup frezarki do niwelowania pni może być dużym wydatkiem, jak na jednorazowe użycie. Jednak z pomocą przychodzą nam wtedy przedsiębiorstwa, które wynajmują taki sprzęt do celów prywatnych. Nierzadko są to sami producenci, działający na danym terenie. Dzięki temu będziemy mogli profesjonalnie zająć się porządkami na naszej działce, nie ponosząc zbędnych kosztów. Wybierając firmę, od której wypożyczymy karczownik, poczytajmy o modelach dostępnych w ich ofercie. Sprzęty te różnią się bowiem od siebie szybkością działania, głębokością, do której sięga tarcza wycinająca czy głośnością pracy silnika. Warto pochylić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ pozostawione po ścięciu drzewa pnie czy korzenie mogą nam narobić w ogrodzie wiele szkody.

Opracowanie:
Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyska 2a
tel. 41 263 68 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz