Materiał Partnera

Folie okienne – czy warto je montować?

Folie okienne – czy warto je montować?

Okna pełnią w budynkach bardzo ważną rolę – dbają o izolację termiczną i akustyczną oraz zapewniają właściwą cyrkulację powietrza i wentylację pomieszczeń. Jedną z ich najważniejszych ról jest także dostarczanie do wnętrz światła dziennego. Aby zwiększyć ich walory dekoracyjne oraz poprawić bezpieczeństwo i zadbać o własny komfort, warto jest zamontować folie okienne. Istnieje kilka ich rodzajów. Sprawdź, na które warto się zdecydować.

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa

Dużą popularnością cieszą się folie antywłamaniowe, które solidnie wzmacniają szklaną powierzchnię okna i znacznie utrudniają jej wybicie. Nawet jeśli szyba zostanie zbita, szkło nie rozpryśnie się, a dzięki folii zatrzyma w ramie okiennej. Folie tego typu najczęściej montowane są w obiektach handlowych, ale coraz więcej właścicieli prywatnych domów decyduje się na to rozwiązanie, które zwiększa poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie jest bardzo estetyczne, ponieważ folie są praktycznie niewidoczne.

Wyższy komfort przebywania w pomieszczeniach

O wiele przyjemniej przebywa się w pomieszczeniach, w których nasz wzrok nie jest narażony na intensywne światło słoneczne. To szczególnie ważne w biurach, gdzie często wpadające do wnętrz słońce uniemożliwia pracę przy komputerze. Rozwiązaniem tego problemu mogą być folie przeciwsłoneczne, które nie tylko ograniczają dostęp ostrego światła do pomieszczeń, ale także zapewniają komfort termiczny, ponieważ zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz. Folie tego typu są trwałe i odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych, a do ich pielęgnacji możemy używać zwykłych płynów do mycia szyb.

Podobne rozwiązania są także możliwe do zastosowania w samochodach. Popularne folie do przyciemniania szyb to bardzo komfortowe rozwiązanie. Nie tylko ograniczają dostęp promieni słonecznych do wnętrza auta, ale również zapewniają komfort termiczny, dzięki czemu auto w środku znacznie wolniej się nagrzewa podczas upałów. Dodatkowo gwarantują poczucie większej prywatności i dyskrecji, ponieważ znacznie ograniczają widoczność z zewnątrz do wnętrza pojazdu.

Dostarczaniem wysokiej jakości folii okiennych oraz ich profesjonalnym montażem zajmuje się firma FIX z Lubina w woj. dolnośląskim.

Walory estetyczne też mają znaczenie

Obecnie mamy na rynku bardzo szeroki wybór okiennych folii dekoracyjnych o dowolnych wzorach i kolorach. Tego typu rozwiązanie umożliwia tanim kosztem w oryginalny sposób zaaranżować wnętrze. Takie folie można zastosować nie tylko na oknach, ale również na innych szklanych powierzchniach w domu – drzwiach, ściankach, stołach, witrynach itp.

Opracowanie:
Lubin, Wrzosowa 2a
tel. 601 766 838
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz