Materiał Partnera

Flota autokarowa prywatnych przewoźników osób

Flota autokarowa prywatnych przewoźników osób

Prywatne przedsiębiorstwa przewozowe osób należą do usługobiorców o wysokim wskaźniku zadowolenia klientów. Wiąże się to ze znacznie większym komfortem i szybkością jazdy. To dlatego bardzo często wynajmowane są autokary wycieczkowe czy busy na takie okoliczności jak: przewóz emigrantów zarobkowych, pielgrzymki, współprace z biurami podroży czy też wycieczki szkolne.

Bezpieczeństwo to podstawa

Najważniejszą zaletą prywatnych przedsiębiorstw przewozowych jest niewielki wskaźnik usterkowości ich pojazdów. Bardzo rzadko zdarza się, że podczas wycieczki szkolnej, długiej pielgrzymki czy podczas wycieczki objazdowej z biura podróży nastąpi jakaś awaria. Jest to efekt wdrożonych strategii bezpieczeństwa, na które składa się między innymi współpraca firm transportowych z uznanymi serwisami, a także ubezpieczycielami. Istotne jest również zatrudnienie wykwalifikowanych specjalistów mechaniki pojazdów, którzy przygotowani są na dokonywanie kompleksowych przeglądów technicznych. Bardzo ważne jest wyposażenie busów i autokarów w atestowane systemy bezpieczeństwa: pasy bezpieczeństwa, rygle drzwiowe, zabezpieczenia okienne, a także rozwiązania związane z monitoringiem działania pojazdu i pracy kierowcy (np. urządzenia zapobiegające zaśnięciu kierowcy).

Czym wyróżniają się najlepsze autokary?

Autokary prywatnych przewoźników znacznie różnią się od tych oferowanych przez sieciowe firmy przewozowe – również prywatne – bądź te o profilu przewoźników publicznych (miejskich i międzymiastowych). Przy wynajmie autobusów lub busów nie liczy się dystans – najlepsze firmy zawsze zaoferują najbardziej komfortowe pojazdy, o dużej pojemności silnikowej i wysokiej wydajności użytkowej. Dzięki temu są to pojazdy o niewielkiej usterkowości, a komfort, jaki zapewniają przewożonym osobom, jest bardzo wysoki. Takie firmy transportowe jak Busik. Bogdan Buczek dbają o to, aby ich flota była tworzona przez najnowocześniejsze autokary, przewożące rocznie tysiące wycieczkowiczów. Najpopularniejszymi autobusami są te w modelach 28+1+1 miejsc oraz te 49+1+1. Najlepsze z nich zawsze powinny mieć klimatyzację, odtwarzacze video, indywidualne systemy nagłośnienia, minibarki, a także WC. Komfort jazdy zapewnia również przestrzeń. Dużo miejsca na bagaż główny, bagaż podręczny i nogi jest związany z innowacyjnym zaprojektowaniem najlepszych pojazdów.

Czym wyróżniają się najlepsze busy?

W przypadku wynajmu busów ważne jest to, aby były one bardzo mobilne oraz szybkie. Mają one zastępować samochód osobowy – najszybszy model transportu drogowego – więc ich przeznaczenie jest podobne. Różnicą powinna być jednak przestronność i liczba osób, którą bus może pomieścić (wersje 8, 17, 19 i 20 + 1 osoba). Warto pamiętać o tym, że starsze modele busów mają bardzo mało miejsca na nogi, a także bagaż główny – o bagażu podręcznym w ogóle nie wspominając. Nowe modele wykorzystywane przez najlepsze firmy transportowe są tak konstruowane, aby mogły pomieścić bardzo duże ilości toreb czy walizek. Jest to bardzo komfortowe zwłaszcza przy przewozie pracowników sezonowych za granicę.

Opracowanie:
Warszawa, Kijowska 11 lok. 69
tel. 665 080 100
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz