Artykuł sponsorowany

Florystyka to wyjątkowa forma sztuki

Florystyka to wyjątkowa forma sztuki

Kwiaty są utrwalonym w kulturze sposobem na wyrażenie wielu doznań. Stanowią formę gratulacji i podziękowania, łączą w radości i dają wyraz współczuciu. Ich piękno tkwi w ulotności. Przecież wydarzenia, podczas których wręcza się kwiaty, w skali całego życia również są tylko momentem. Mnogość gatunków roślin i form florystycznych pozwala postawić na to, co najbardziej zgadza się z estetyką klienta.

Dekoracje i ozdoby

Pracownia florystyczna Iris zajmuje się tworzeniem kompozycji na różne okoliczności. Jej celem jest zadowolenie klienta. Właścicielka, Katarzyna Cynk, wierzy, że świeże kwiaty oraz kreatywne i oryginalne pomysły to klucz do sukcesu. Firma znajduje się w Cigacicach w powiecie zielonogórskim, jednak bez problemu może dostarczyć swoje produkty również w dalsze części Polski z pomocą kuriera.

Oferowane usługi

Piękne rośliny to tylko tylko baza pod całe dzieło. Dopiero skomponowanie kwiatów w jedno nadaje całości efektownego wyglądu. Oto kilka usług, z których można skorzystać w pracowni florystycznej Iris:

  • Dekoracje ślubne – ubieranie sal weselnych i kościołów to prawdziwa przyjemność. Można postawić na tematyczne połączenie motywów kwiatowych również w bukiecie panny młodej i butonierce pana młodego. W ten sposób osiągnięta zostaje spójność, która będzie się prezentowała bardzo klasycznie i elegancko. Coraz większą popularnością cieszą się również wianki zastępujące, lub tylko uzupełniające, welon. Kilka kompozycji w kościele czy sali może sprawić, że pomieszczenie nabierze zupełnie nowego charakteru. Surowe gotyckie mury mogą złagodnieć, a elegancki wystrój może zostać przełamany ludowym klimatem kwiatów.
  • Wiązanki pogrzebowe – czasem przychodzi taka chwila, gdy trzeba po raz ostatni pożegnać swoich bliskich. Warto wtedy postawić na kompozycję bardzo indywidualną. Wstążka z własnymi słowami, ulubione kwiaty − to sposoby na uczczenie pamięci. Uroczystość Wszystkich Świętych również jest jednym z momentów, by odwiedzić tych, którzy dawno odeszli i pozostawić im wiązankę.
  • Ozdoby okazjonalne – komunijne wianki, korsarze na studniówki, stroiki wielkanocne i bożonarodzeniowe, bukiety okolicznościowe – kwiaty spełniają swą dekoracyjną rolę w wielu sytuacjach. We florystyce od kilka lat panuje również moda na flowerboxy, które prezentują się efektownie i właściwie są od razu gotowe do postawienia jako ozdoba. Florystka z pewnością doradzi, które kwiaty będą najwytrzymalsze i które najlepiej nadają się na daną okazję.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz