Artykuł sponsorowany

Firma Mechanika Maszyn - jak działają nożyce gilotynowe do cięcia blach?

Firma Mechanika Maszyn - jak działają nożyce gilotynowe do cięcia blach?

Nożyce gilotynowe, ze względu na swoje zastosowanie, nazywane są także gilotyną do cięcia blach. Urządzenie to jest jednym z elementów wyposażenia wielu warsztatów zarówno tych domowych, jak i tych znajdujących się w dużych zakładach produkcyjnych. Produkcją nożyc gilotynowych zajmuje się firma Mechanika Maszyn prowadzona przez Romana Wójcika, której siedziba znajduje się w Tarnowie położonym na terenie województwa małopolskiego. Sprawdź, jak działają te urządzenia!

Czym są nożyce gilotynowe dostępne w ofercie przedsiębiorstwa Mechanika Maszyn?

Firma z Tarnowa specjalizuje się w produkcji urządzeń, które służą do perforacji blachy. Perforacja to proces polegający na tworzeniu w metalu otworów o różnych kształtach i wielkościach. Wśród urządzeń produkowanych przez przedsiębiorstwo znajdują się także nożyce gilotynowe, które służą do cięcia stalowej blachy. Przedstawiciel firmy Mechanika Maszyn dodaje:

Zajmujemy się produkcją nożyc gilotynowych do obsługi ręcznej. Przy ich pomocy można ciąć stalowe blachy, których grubość nie przekracza 1 mm, a szerokość mieści się w przedziale do 3000 mm.

Sama konstrukcja urządzenia wykonana jest ze stali i zawiera dwa noże tnące. Pierwszy z nich znajduje się na belce nośnej, która jest nieruchoma. Jest to tzw. nóż dolny. Natomiast nóż górny przymocowany jest do elementu ruchomego, dzięki czemu możliwe jest cięcie blachy o wybranej szerokości. Urządzenie zasilane jest przy pomocy energii elektrycznej.

Jak przebiega proces cięcia blachy przy pomocy nożyc gilotynowych?

Cięcie blachy odbywa się w kilku fazach, w trakcie których dochodzi do powstania naprężenia, a następnie pęknięcia blachy. Pierwsza faza nazywana jest sprężysto-plastyczną. Podczas jej trwania noże tnące wywierają duży nacisk na blachę, co powoduje jej odkształcenie. Proces ten jest kontrolowany, co oznacza, że blacha może jeszcze wrócić do swojego pierwotnego kształtu. Po odkształceniu blachy w nożycach gilotynowych rozpoczyna się faza tzw. plastycznego płynięcia. W tej fazie nacisk, jaki wywierają nożyce tnące, jest tak duży, że blacha z łatwością poddaje się obróbce. Ostatnią fazą cięcia blachy jest faza zerwania lub pękania. Naprężenia, które powstały podczas dwóch wcześniejszych faz prowadzą do utraty spójności i przecięcia blachy.

Przedsiębiorstwo Mechanika Maszyn każde urządzenie produkuje zgodnie z wymogami klienta. Ponadto specjaliści firmy podejmują się również produkcji maszyn, które nie znajdują się w stałej ofercie przedsiębiorstwa.

Opracowanie:
Tarnów, Jastruna 46
tel. 501 351 823
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży