Materiał Partnera

Firma budowlana oferująca usługi wykańczania wnętrz

Firma budowlana oferująca usługi wykańczania wnętrz

Każdy kto zdecydował się na remont, zadawał sobie pytanie, czy lepiej samodzielnie wykonać remont, czy lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy budowlanej. Jeśli nie posiadamy wiedzy związanej z budownictwem i wykańczaniem wnętrz, dużo lepszym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc fachowców, dla których taka praca nie powinna stanowić problemu. Jednak jaki zakres prac oferują firmy budowlane?

Roboty wykończeniowe

Remont zazwyczaj wiąże się z dużymi zmianami w wyglądzie naszego domu lub mieszkania, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby został wykonany jak najlepiej. Nie powinniśmy oszczędzać na materiałach i innych rzeczach, ponieważ za parę lat być może znów będziemy musieli zmieniać wnętrza naszego domu, a tego raczej chcielibyśmy tego uniknąć, ponieważ wiąże się to z kolejnymi kosztami. Przy wyborze materiałów możemy skorzystać z porady fachowców z branży budowlanej. Takie osoby wiedzą jakich materiałów użyć do poszczególnych prac wykończeniowych, aby służyły one przez długie lata.

Podczas wyboru odpowiedniej ekipy budowlanej warto zwrócić uwagę na opinię innych osób oraz na oferowane przez daną firmę usługi. Im więcej robót są w stanie wykonać pracownicy jednej firmy, tym lepiej dla nas. Najlepiej by było, gdyby całość prac wykonała jedna firma wykończeniowa, ponieważ zapewni to najlepszy efekt końcowy, a ponadto prace kilku różnych firm nie będą wówczas kolidowały ze sobą. Jak tłumaczy specjalista w tej dziedzinie z firmy A&K Usługi Remontowo - Budowlane Adam Szymański z Bolszewa, firmy z branży budowniczej zajmujące się wykańczaniem wnętrz oferują szeroką gamę usług, do których należą między innymi prace takie jak:

 • układanie glazury,
 • układanie płytek,
 • układanie paneli podłogowych,
 • montaż paneli ściennych,
 • montaż paneli sufitowych,
 • montaż okien i drzwi.

Układanie paneli ściennych

Jedną z usług oferowanych przez firmy remontowe jest montaż paneli ściennych. Do tego typu pracy należy użyć odpowiednich materiałów, wśród których wyróżnić można:

 • panele ścienne,
 • łaty,
 • uchwyty montażowe,
 • listwy przypodłogowe,
 • listwy maskujące,
 • wkręty z kołkami rozporowymi,
 • narzędzia – piła, kątownik, wkrętarka, poziomica, młotek, wyrzynarka, ołówek gwoździe.

Na wstępnym etapie wykańczania ścian panelami ściennymi trzeba zrobić stelaż z łat. Wygląd stelaża zależy od tego czy panele będą układane, poziomo, pionowo, czy skośnie. Zatem gdy będziemy montować panele poziomo, to stelaż z łat powinien być zrobiony pionowo. Z kolei, gdy panele chcemy układać pionowo, to łaty muszą być poziomo. Skośne układanie paneli wiąże się ze skośnym ułożeniem stelażu z łat, lecz w lustrzanym odbiciu.

W przypadku montażu paneli ściennych pionowych łaty dolna i górna powinny znajdować się w odległości od 3 cm do 5 cm od podłogi i ściany, a listwy powinny znajdować się od siebie w odległości od 50 cm do 60 cm. Następnie listwy powinny być przycięte do około metra długości i przymocowane do ściany za pomocą wkrętów. Po tym kroku można przystąpić do montażu paneli.

Pierwszy panel powinien zostać ułożony 1,5 cm od ściany. Jego zamontowanie umożliwi uchwyt początkowy przymocowany do listwy znajdującej się w połowie ściany. Pióro panela wsuwane jest w uchwyt początkowy. Następnie należy sprawdzić pion i można przyjść do układania kolejnych paneli. Po zakończeniu montażu paneli należy zamaskować brzydkie i widoczne łączenia narożników. Do tego służą listwy przypodłogowe i listwy maskujące.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz