Artykuł sponsorowany

Finansowanie programów dożywiania dzieci z ubogich rodzin

Finansowanie programów dożywiania dzieci z ubogich rodzin

Ponad 500 tysięcy polskich dzieci jest zagrożonych ubóstwem, które prowadzi między innymi do wykluczenia społecznego i zamykania szans na godną egzystencję w dorosłości. To dlatego bardzo ważna jest polityka socjalna państwa, dzięki której od roku 2010 odsetek rodzin żyjących w biedzie zmalał o kilkanaście procent. Jest to również wynik pracy fundacji, które dzisiaj są ważnym elementem funkcjonowania każdego społeczeństwa.

Istotna rola fundacji

Pomimo działaniom dożywiania dzieci w szkołach, świetlicach środowiskowych, czy też klasztorach, wiele z nich wciąż boryka się z problemem niedożywienia. Programy kościelne i państwowe nie wystarczają do tego, aby całkowicie – lub w większym stopniu – przeciwdziałać temu problemowi, który nie powinien być bagatelizowany przez społeczeństwo. Warto zatem wspomnieć o działalności różnych fundacji, które mają ogromny wkład w obniżaniu wskaźnika ubóstwa wśród dzieci, a także dorosłych. Istotne jest to, że tego typu organizacje pozarządowe działają dzięki szczodrości ludzi i firm, a wzrost ich znaczenia oraz ich liczby pokazuje, jak odpowiedzialnym narodem są Polacy. Przykładem rozwijającego się stowarzyszenia jest Fundacja Polskim Dzieciom, która realizuje projekty związane z walką z niedożywieniem dzieci, wykluczeniem społecznym, czy ogólnym zjawiskiem biedy. Szczególnym obszarem działań tejże organizacji jest niesienie pomocy niepełnoletnim znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, a zamieszkującym Ukrainę czy Białoruś.

I Ty możesz pomóc!

Niestety wiele osób wykazuje się bierną postawą w związku z problemami społecznymi. Jest to nie tylko zachowanie niezgodne z etyką życia w społeczeństwie, ale też nieświadomością, że nieprzeciwstawianie się między innymi ubóstwu wśród dzieci, wpływa na całościowe funkcjonowanie państwa, które musi angażować wiele środków budżetowych na pomoc potrzebującym. Warto zatem wspierać finansowo różnego rodzaju fundacje, a także angażować się w kampanie mające na celu nagłaśnianie problemu. Pamiętaj, że Twoja pomoc nie musi polegać na stałych wpłatach pieniężnych – liczy się każdy, nawet najmniejszy gest, w postaci np. symbolicznej złotówki, czy też chęć ofiarowania towarów spożywczych najbiedniejszym rodzinom. Szczególną rolę w pomocy socjalnej dzieciom mają również duże korporacje i firmy przemysłowe. W krajach zachodniej Europy i w Stanach Zjednoczonych popularne są akcje wśród pracowników, lub też darowizny pochodzące z budżetu danego przedsiębiorstwa. Jeśli masz zatem wpływ na ustalanie finansów podmiotu gospodarczego, dowiedz się, czy istnieje możliwość stałego, bądź doraźnego udzielania pomocy – czy to pieniężnej, czy też marketingowej (wiele fundacji mogłoby dzięki temu usprawnić swoją pracę i dotrzeć do większej ilości potrzebujących dzieci).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz