Materiał Partnera

Fertygacja, czyli wzbogacane nawadnianie terenów zielonych

Fertygacja, czyli wzbogacane nawadnianie terenów zielonych

Tereny zielone stanowią nieodłączny element miejskiego krajobrazu. Są niezbędne nie tylko ze względów zdrowotnych czy estetycznych. Pełnią też wiele funkcji praktycznych. Dobrze utrzymany trawnik to idealne miejsce rekreacji albo bezpieczne podłoże dla boiska czy placu zabaw. Aby trawa spełniały swoje zadanie, powinny być właściwie pielęgnowane. Pomaga w tym system fertygacji w wykonaniu firmy Dimah.

Co to jest fertygacja?

Jedną z czynności, która składa się na pielęgnację trawnika lub uprawy ogrodniczej, jest podlewanie. Optymalne nawodnienie zieleni nie tylko gwarantuje jej estetyczny wygląd, ale też pomaga w ukorzenianiu się i przyspiesza wzrost. Szczególnie na terenach rekreacyjnych, takich jak boiska piłkarskie, place zabaw czy inne obiekty sportowe, wzmocnienie darni jest bardzo istotne dla utrzymania jej dobrej kondycji. Intensywna eksploatacja ma destrukcyjny wpływ na trawnik, dlatego bez właściwej pielęgnacji w krótkim czasie straci on swoje walory. Podlewanie przy pomocy specjalnych systemów nawadniających, które projektuje i buduje firma Dimah Waldemar Ginter, można wykorzystać również do zasilania roślinności nawozami. Taki proces jest nazywany fertygacją i stanowi korzystną alternatywę dla ręcznego czy mechanicznego nawożenia. Zaletą takiej metody jest równomierne dawkowanie nawozu na całej powierzchni trawnika oraz możliwość precyzyjnego dostosowania jego dawki do potrzeb rośliny na danym etapie wzrostu. Rozpuszczony preparat szybciej przenika do gleby i systemów korzeniowych roślin. Dzięki temu są one skuteczniej odżywione, a nawóz jest wykorzystany efektywniej.

Projektowanie systemów nawodnień w usługach firmy Dimah

Firma Dimah Waldemar Ginter specjalizuje się nie tylko w projektowaniu i budowie systemów do fertygacji, ale również do tradycyjnego nawadniania. W przypadku rozpylania roztworu nawozów konieczne jest skonstruowanie systemu, który umożliwi dodawanie nawozu do wody. Podczas projektowania uwzględnia się takie elementy jak:

  • powierzchnia terenu przeznaczonego do nawadniania,
  • kształt terenu oraz jego parametry,
  • planowana intensywność nawadniania,
  • planowana fertygacja,
  • potrzeby roślin,
  • wydajność systemu (pompy),
  • dostępne źródło wody,
  • rodzaj sterowania (manualne, automatyczne z czasowym włączaniem i wyłączaniem),
  • możliwość rozmieszczenia studzienek i rur.

Usługi firmy Dimah są odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, którzy, zakładając uprawy ogrodnicze czy projektując tereny zielone, poszukiwali wykonawców systemów nawadniania. Dzięki współpracy z dostawcami najlepszego sprzętu i elementów konstrukcyjnych oraz z projektantami terenów zielonych przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe rozwiązania zarówno ogrodnikom, jak i pracownikom zieleni miejskiej.

Opracowanie:
Bukówiec Górny, Powstańców Wielkopolskich 82
tel. 506 179 330
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz